گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

یکی از پنل های بسیار جالب و آموزنده ی فتوشاپ، پنل info است. پنل info، اطلاعات مختلفی از رنگ ها، ابزار مورد استفاده، موقعیت فعلی اشاره گر موس و… در اختیار می گذارد. در این آموزش، می خواهیم به آموزش پنل info در فتوشاپ بپردازیم.

 

باز کردن پنل info در فتوشاپ

اگر پنل info نمایان نیست، از Window->info را انتخاب کنیم، تا این پنل نمایان شود.

پنل info در فتوشاپ

بخش های مختلف پنل info در فتوشاپ

قسمت 1و 2: دو قسمت اول پنل info، که علامت eyedropper tool بر روی آن هاست، نشان دهنده ی رنگ انتخاب شده است. کافی است اشاره گر موس را بر روی تصویر اصلی جابه جا کنیم و ببینیم که چگونه مقادیر رنگ ها از پیکسلی به پیکسل دیگر تغییر می کند.

همچنین می توانیم بر روی علامت eyedropper tool کلیک کنیم و مد رنگ بندی را نیز مشخص کنیم.

دقت کنیم که اگر مثلا یک لایه ی adjustment بر روی لایه عکسمان قرار داده باشیم، دو رنگ را نشان می دهد که یکی رنگ اصلی بدون adjustment اعمال شده و یکی با وجود آن است.

قسمت 3: قسمت بعدی پنل، نشان دهنده ی طول و عرض نقطه ای است که اشاره گر موس بر روی آن قرار دارد. این نقطه بر حسب بالاترین و سمت چپ ترین نقطه تعیین می شود که مشخصات (0,0) را دارد.

می توانیم بر روی آیکون کناری آن کلیک کنیم و واحد اندازه گیری را تغییر دهیم که می تواند سانتیمتر، پیکسل و… باشد.

قسمت 4: قسمت بعدی، برای وقتی است که یک شکل در صفحه کشیده ایم یا یک قسمت از عکس را انتخاب کرده ایم. این قسمت، پهنا و ارتفاع آن را نشان می دهد.

قسمت 5: کمی پایین تر می توانیم فضایی که عکس از حافظه اشغال می کند را ببینیم.

قسمت 6: در نهایت، یکی از بهترین جنبه های پنل info در فتوشاپ ، قسمت آخر آن است که بسیار آموزنده است. هر یک از ابزار را از نوار ابزار انتخاب کنیم، در این قسمت به ما نشان می دهد که چطور از آن استفاده کنیم یا چه کلیدهایی را برای راحتی استفاده از آن، می توانیم به کار بریم.

 

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفندهای فتوشاپ، در گرافیشا.

 

One Response to پنل info در فتوشاپ – Info Panel

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ