گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

در این آموزش گرافیشا، به بررسی effect از نوع inner glow می پردازیم. برای اضافه کردن inner glow به یک لایه، کافی است که در پنل layers، لایه ای که می خواهیم effect بر روی آن اعمال شود را انتخاب کنیم. سپس در پایین پنل، بر روی آیکون fx کلیک کرده و inner glow را انتخاب می کنیم. تا پنجره layer style باز شود.

با اضافه کردن inner glow ، در حاشیه ی عکس، یک درخشندگی به رنگ دلخواه ایجاد می شود.

بر روی گزینه ی inner glow کلیک می کنیم تا هم فعال شود و اعمال شود.

نکته: برای هر لایه، می توانیم بیشتر از یک effect را به طور همزمان اعمال کنیم.

برای اضافه کردن inner glow ، ویژگی های زیر را تنظیم می کنیم:اضافه کردن inner glow

  1. در قسمت اول، می توانیم blend mode را تنظیم کنیم؛ که چون می خواهیم effect از نوع inner glow اضافه کنیم، بهتر است که بر روی یکی از رنگ های ردیف سوم باشند که رنگ بی اثر آن ها سفید است.
  2. کمی پایین تر، می توانیم میزان opacity که میزان کدری inner glow است.
  3. ویژگی noise: که ذرات ریزی هستند که بر روی inner glow قرار می گیرند.
  4. در مرحله ی بعد، می توانیم رنگ آن را تنظیم کنیم. می توانیم از یک رنگ یا gradient برای این کار استفاده کنیم.
  5. در قسمت بعد، می توانیم technique و source را انتخاب کنیم. اگر source را بر روی edge قرار دهیم، حاشیه دور عکس ایجاد می شود. اگر بر روی center قرارش دهیم، حاشیه درون عکس و دور عکس، بدون تغییر می ماند.
  6. ویژگی choke: اگر می خواهیم حاشیه ی سفید تری داشته باشیم، مقدار ویژگی choke را افزایش می دهیم.
  7. ویژگی size: اگر می خواهیم حاشیه ی بزرگتری داشته باشیم، size را افزایش می دهیم.
  8. در نهایت در قست آخر، می توانیم نوع inner glow (یا contour)، محدوده ی عمل آن (range)، و میزان سختی (jitter) آن را تنظیم کنیم.
  9. حال می توانیم ok کنیم.

تقسیم شدن لایه ی تصویر به 3 قسمت، بعد از اضافه کردن inner glow:

اضافه کردن effect در فتوشاپ

قسمت اول، خود لایه ی شامل تصویر اولیه است که با یک علامت fx در کنار آن ظاهر شده است و با دابل کلیک بر روی آن، دوباره پنجره layer styles باز می شود و می توانیم تمام styleهایی که اعمال کرده ایم را ببینیم و تغییر دهیم. همچنین یک فلش کوچک نیز وجود دارد که با استفاده از آن، می توانیم لیست effectهای اعمال شده را نمایان یا مخفی کنیم.

قسمت دوم، شامل کلمه ی effects و یک علامت چشم در کنار آن است. با کلیک بر روی آن، تمام effectهایی که اعمال کرده ایم، show/hide می شوند.

قسمت سوم، هم شامل لیست تمام effectهایی است که بر روی لایه اعمال کرده ایم. می توانیم هر کدام را که مایل بودیم، show/hide کنیم.

 

حذف effect اعمال شده:

اگر بخواهیم یکی از این effectها را حذف کنیم، آن را می گیریم و در آیکون سطل آشغال در پایین پنل قرار می دهیم.

اگر بخواهیم تمام effectها را همزمان حذف کنیم، بر روی لایه راست کلیک کرده و گزینه ی clear layer style را می زنیم.

کپی کردن effect اعمال شده، بر روی لایه ای دیگر:

بعد از اضافه کردن inner glow ، ممکن است که بخواهیم دقیقا همین effect را بر روی تصویر دیگری نیز اعمال کنیم؛ کافی است کلید alt را بگیریم. سپس effect را بر روی لایه ی مورد نظر، drag and drop کنیم.

کپی کردن effect اعمال شده، بر روی چند لایه ی دیگر (نه فقط یکی):

فرض کنیم که effectای اعمال کرده ایم و می خواهیم دقیقا همین effect را بر روی تصویر دیگر اعمال کنیم؛ برای این کار، ابتدا لایه ای که effect بر روی آن اعمال شده را انتخاب می کنیم، سپس Layer->layer style->copy layer style را انتخاب می کنیم. حال تمام لایه هایی که می خواهیم effect بر روی آن ها اعمال شود را انتخاب کرده و سپس Layer->layer style->paste layer style را می زنیم.

 

مثالی از اضافه کردن inner glow به صورت زیر است:

مثالی از اضافه کردن inner glow

 

آموزش کامل Effect ها، Adjustment ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

One Response to اضافه کردن inner glow به یک لایه در فتوشاپ – Inner Glow Effect

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ