گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

اضافه کردن satin به یک تصویر، باعث می شود که یک سایه داخلی به تصویر اضافه شود که باعث می شود که تصویر به شکل (اطلسی=satin) درآید. در این آموزش گرافیشا، مراحل اضافه کردن satin را بررسی می کنیم. در نهایت نیز یک مثال از آن آورده شده است.

اضافه کردن satin به یک لایه

برای اضافه کردن satin به یک لایه، کافی است که در پنل layers، لایه ای که می خواهیم effect بر روی آن اعمال شود را انتخاب کنیم. سپس در پایین پنل، بر روی آیکون fx کلیک کرده و satin را انتخاب می کنیم. تا پنجره layer style به قرار زیر باز شود.

بر روی گزینه satin کلیک می کنیم تا هم فعال شود و اعمال شود.

نکته: برای هر لایه، می توانیم بیشتر از یک effect را به طور همزمان اعمال کنیم.

برای اضافه کردن satin ، ویژگی های زیر را تنظیم می کنیم:

آموزش اضافه کردن satin در فتوشاپ - گرافیشا

 1. ویژگی blend mode: در این قسمت، blend mode را تنظیم می کنیم.
 2. ویژگی opacity: کمی پایین تر، می توانیم میزان opacity که میزان کدری color overlay است را تنظیم کنیم.
 3. انتخاب رنگ: در کنار ویژگی blend mode، می توانیم رنگ satin اعمالی را نیز تعیین کنیم.
 4. ویژگی های angle و distance: در قسمت بعدی می توانیم angle و distance اطلسی که همان زاویه و فاصله ی آن است، را تغییر دهیم. این کار را می توانیم بیرون از پنجره ی layer styles نیز با drag and drop کردن بر روی تصویر اصلی، انجام دهیم.
 5. ویژگی size: اندازه ی effect را تعیین می کند. هر چه بیشتر باشد، اندازه ی satin بزرگ تر است.
 6. ویژگی contour: می توانیم contour برای تعیین نوع satin اعمال شده را تغییر دهیم.
 7. ویژگی anti-aliased: اگر این ویژگی فعال باشد، فتوشاپ به صورت اتوماتیک کناره های ناحیه ی مورد نظر را به آرامی رنگ می کند تا به صورت یکنواخت در آید.
 8. ویژگی invert: با اعمال effect از نوع satin، بعضی از قسمت های تصویر این effect بر روی آن ها اعمال شده است و بعضی قسمت های دیگر مصون مانده اند. اگر تیک این گزینه را بزنیم، جای این دو قسمت عوض می شود: یعنی قسمت هایی که effect بر روی آن ها اعمال نشده است، بر رویشان اعمال می شود و برعکس.
 9. دکمه make default: اگر تنظیمات را طوری انجام داده ایم که می خواهیم در آینده هر وقت می خواهیم این effect را اعمال کنیم، اولین بار همین تنظیمات را ببینیم، دکمه ی make default را می زنیم.
 10. دکمه reset to default: اگر تنظیمات را تغییر داده ایم و الآن می خواهیم به حالت اول برگردیم، دکمه ی reset to default را می زنیم.
 11. حال می توانیم ok کنیم.

تقسیم شدن لایه ی تصویر به 3 قسمت، بعد از اضافه کردن satinاضافه کردن effect در فتوشاپ

قسمت اول، خود لایه ی شامل تصویر اولیه است که با یک علامت fx در کنار آن ظاهر شده است و با دابل کلیک بر روی آن، دوباره پنجره layer styles باز می شود و می توانیم تمام styleهایی که اعمال کرده ایم را ببینیم و تغییر دهیم. همچنین یک فلش کوچک نیز وجود دارد که با استفاده از آن، می توانیم لیست effectهای اعمال شده را نمایان یا مخفی کنیم.

قسمت دوم، شامل کلمه ی effects و یک علامت چشم در کنار آن است. با کلیک بر روی آن، تمام effectهایی که اعمال کرده ایم، show/hide می شوند.

قسمت سوم، هم شامل لیست تمام effectهایی است که بر روی لایه اعمال کرده ایم. می توانیم هر کدام را که مایل بودیم، show/hide کنیم.

 

حذف effect اعمال شده:

اگر بخواهیم یکی از این effectها را حذف کنیم، آن را می گیریم و در آیکون سطل آشغال در پایین پنل قرار می دهیم.

اگر بخواهیم تمام effectها را همزمان حذف کنیم، بر روی لایه راست کلیک کرده و گزینه ی clear layer style را می زنیم.

کپی کردن effect اعمال شده، بر روی لایه ای دیگر:

بعد از اضافه کردن satin به یک لایه، ممکن است که بخواهیم دقیقا همین effect را بر روی تصویر دیگر اعمال کنیم؛ کافی است کلید alt را بگیریم. سپس effect را بر روی لایه ی مورد نظر، drag and drop کنیم.

کپی کردن effect اعمال شده، بر روی چند لایه ی دیگر (نه فقط یکی):

فرض کنیم که effectای اعمال کرده ایم و می خواهیم دقیقا همین effect را بر روی تصویر دیگر اعمال کنیم؛ برای این کار، ابتدا لایه ای که effect بر روی آن اعمال شده را انتخاب می کنیم، سپس Layer->layer style->copy layer style را انتخاب می کنیم. حال تمام لایه هایی که می خواهیم effect بر روی آن ها اعمال شود را انتخاب کرده و سپس Layer->layer style->paste layer style را می زنیم.

مثالی از اضافه کردن satin به یک لایه به صورت زیر است. این effect هم برای یک متن و هم برای یک تصویر در زیر نشان داده شده است.

مثالی از اضافه کردن satin در فتوشاپ - گرافیشا

آموزش کامل Effect ها، Adjustment ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

One Response to اضافه کردن satin به لایه ها در فتوشاپ – Satin Effect

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ