گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

در این آموزش، مروری بر انواع adjustmentهای فتوشاپ را داریم. توضیح مختصری درباره ی هر یک از آن ها و اینکه چطور آن ها به صورت غیر مخرب بر روی تصویر اعمال کنیم، خواهیم داشت.

در نهایت، لینکی به صفحه ی مربوط به هر یک از انواع adjustmentهای فتوشاپ نیز خواهیم داشت.

انواع adjustmentهای فتوشاپ ، عبارت اند از:

Brightness/contrast

adjustment از نوع brightness/contrast، امکان اعمال ساده ترین تعدیل ها را در میزان tone تصویر مهیا می کند.

Levels

می توانیم تن های تصویر را تنظیم کنیم.

Curves

می توانیم تن های تصویر را به صورت قوی تر تنظیم کنیم.

Exposure

هدف اصلی adjustment از نوع exposure، این است که مقدار tone تصویر را برای تصویرهای HDR تنظیم کند.

Vibrance

روش دیگر تغییر saturation علاوه بر hue saturation، استفاده از adjustment از نوع vibrance است.

Hue/saturation

با استفاده از adjustment از نوع hue saturation، می توانیم به راحتی تمام رنگ های موجود در عکس را تغییر دهیم بدون اینکه نیازی به استفاده از یکی از ابزارهای selection داشته باشیم.

Color Balance

می توانیم تعدیلی در میزان رنگ های موجود در تصویر و اینکه کدام رنگها بیشتر و کدام ها کمتر نمایان باشند، به وجود آوریم.

Black & White

با استفاده از adjustment از نوع black white، می توانیم یک تصویر را سیاه و سفید کنیم.

Photo Filter

با استفاده از adjustment از نوع photo filter، می توانیم مود یا دمای کل عکس یا قسمت انتخاب شده از آن را به راحتی تغییر دهیم. کافی است از پنل adjustments، گزینه ی photo filter را بزنیم.

Channel Mixer

adjustment از نوع channel mixer، کانال های رنگ خروجی تصویر را با استفاده از کانال های موجود در پنل channels تنظیم می کند.

Color Lookup

با استفاده از adjustment از نوع color lookup، می توانیم ظاهر کلی یک تصویر را با آسانی با انتخاب یک ظاهر جدید در لیست presetها، تغییر دهیم. این presetها به نام جدول مراجعه (یا look up table) (یا LUP) شناخته می شوند.

Invert

فرض کنیم که می خواهیم فقط color تصویر را invert کنیم و به luminosity آن کاری نداشته باشیم. برای این کار می توانیم از adjustment از نوع invert استفاده کنیم.

Posterize

adjustment از نوع posterize، برای ایجاد اثرهای خاص مثل تصویرهای بزرگ و صاف و یکنواخت کاربرد دارد.

Threshold

با استفاده از adjustment از نوع threshold، می توانیم کاری کنیم که تمام پیکسل های لایه ی مورد نظر، یا سفید شوند و یا سیاه.

Selective Color

با استفاده از adjustment از نوع selective color، می توانیم یک رنگ را انتخاب کرده و سپس اجزای مختلف تشکیل دهنده ی رنگ را تغییر کنیم.

Gradient Map

با استفاده از adjustment از نوع gradient map، می توانیم بر روی تصویر یک gradient ایجاد کنیم.

 

adjustmentهای بالا، با استفاده از پنل adjustments قابل اعمال اند. adjustmentهای دیگری نیز وجود دارد که نمی توانیم آن ها را به صورت غیر مخرب بر روی تصویر اعمال کنیم و باید از منوی image->adjustments به آن ها دسترسی داشته باشیم.

روش ها اعمال یکی از انواع adjustmentهای فتوشاپ

  1. راه اول: بعد از انتخاب تصویر در پنل layers، از image->adjustments، adjustment مورد نظر را انتخاب می کنیم تا adjustment اعمال شود.
  2. راه دوم: در پنل layers، لایه تصویر را انتخاب می کنیم. سپس در پنل adjustments بر روی adjustment مورد نظر، کلیک می کنیم تا اعمال شود.
  3. راه سوم: می توانیم از layer->new adjustment layer، تعدیل مورد نظر را انتخاب کنیم.
  4. راه چهارم: در پایین پنل layers، بر روی آیکون چهارم از سمت راست کلیک می کنیم و سپس از منوی باز شده، adjustment مورد نظر را انتخاب می کنیم.

نکته: راه های دوم، سوم و چهارم بسیار راه های مناسب تر و بهتری هستند؛ چرا که adjustment در یک لایه ی جداگانه بالای لایه ی فعلی اعمال می شود و حتی بعد از اعمال adjustment، تنظیمات آن همواره قابل تغییر خواهند بود.

آیکون مربوط به انواع adjustmentهای فتوشاپ

انواع adjustmentهای فتوشاپ

وقتی که با استفاده از یکی از راه های دوم، سوم یا چهارم، یک adjustment را اعمال می کنیم. می توانیم در پنل properties، تنظیمات مربوط به آن adjustment را تنظیم کنیم. که برای هر یک از adjustmentهای بالا، به صورت جداگانه این ویژگی ها بررسی خواهند شد.

 

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفندهای فتوشاپ، در گرافیشا.

One Response to انواع adjustmentهای فتوشاپ – photoshop adjsutments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ