گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از تعدیل black white در فتوشاپ ، می توانیم یک تصویر را سیاه و سفید کنیم. در این آموزش، با این Adjustment و ویژگی های آن آشنا می شویم.

 

روش های اعمال تعدیل black white در فتوشاپانتخاب تعدیل black white در فتوشاپ

  1. راه اول: از بعد از انتخاب تصویر در پنل layers، از image->adjustment->black & white را انتخاب می کنیم تا adjustment اعمال شود.
  2. راه دوم: در پنل layers، لایه تصویر را انتخاب می کنیم. سپس در پنل adjustments بر روی تعدیل black & white، کلیک می کنیم تا اعمال شود.

نکته: راه دوم، بسیار راه مناسب تر و بهتری است چرا که adjustment در یک لایه ی جداگانه بالای لایه ی فعلی اعمال می شود و حتی بعد از اعمال adjustment، تنظیمات آن همواره قابل تغییر خواهند بود.

 

بررسی راه دوم اعمال تعدیل black white در فتوشاپتعدیل black white در فتوشاپ

بعد از اعمال adjustment مورد نظر از پنل adjustments؛ به صورت خودکار، پنل properties باز می شود که می توانیم ویژگی های زیر را در آن تنظیم کنیم:

  1. ویژگی preset: می توانیم presetها را یکی یکی انتخاب کنیم تا ببینیم که کدام یک به طرح نهایی که می خواهیم بسازیم، نزدیک تر است. وقتی که طرحی که بیشترین نزدیکی به طرح در ذهن ما را دارد را انتخاب کردیم، می توانیم رنگ های قرمز، زرد، سبز، کبود و آبی موجود در عکس را بیشتر تنظیم کنیم.
  2. دکمه auto: برای وقتی که می خواهیم فتوشاپ به طور اتوماتیک عمل سیاه و سفید را انجام دهد.
  3. ابزار hand: برای وقتی است که می خواهیم رنگ را از خود سند تغییر دهیم، کاربرد دارد. کافی است که ابزار را انتخاب کنیم، سپس بر روی یک نقطه از تصویر کلیک کنیم.
  4. ویژگی tint: اگر می خواهیم که عکس دارای سایه روشن باشد، تیک گزینه ی tint را می زنیم و سپس رنگ سایه روشن را انتخاب می کنیم.

 

 

مثالی از اعمال تعدیل black white در فتوشاپ به صورت زیر است:

تعدیل black white در فتوشاپ

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ