گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

تعدیل color balance در فتوشاپ ، یکی از adjustment های قدرتمند فتوشاپ برای تعدیل میزان تن های تصویر است. در این آموزش، با این adjustment بیشتر آشنا می شویم.

 

روش های اعمال تعدیل color balance در فتوشاپانتخاب تعدیل color balance در فتوشاپ

  1. راه اول: از بعد از انتخاب تصویر در پنل layers، از image->adjustment->color balance را انتخاب می کنیم تا adjustment اعمال شود.
  2. راه دوم: در پنل layers، لایه تصویر را انتخاب می کنیم. سپس در پنل adjustments بر روی تعدیل color balance، کلیک می کنیم تا اعمال شود.

نکته: راه دوم، بسیار راه مناسب تر و بهتری است چرا که adjustment در یک لایه ی جداگانه بالای لایه ی فعلی اعمال می شود و حتی بعد از اعمال adjustment، تنظیمات آن همواره قابل تغییر خواهند بود.

 

بررسی راه دوم اعمال تعدیل color balance در فتوشاپتعدیل color balance در فتوشاپ

بعد از اعمال adjustment مورد نظر از پنل adjustments؛ به صورت خودکار، پنل properties باز می شود که درون آن فقط می توانیم مقدار یک ویژگی را تغییر دهیم:

  1. ویژگی tone: در قسمت اول، می توانیم tone را انتخاب کنیم. که می تواند 3 حالت داشته باشد: highlights ، midtones، shadows. منظور از midtones، محدوده ی وسط رنگهای موجود در عکس است. Shadows، تاریکی های موجود در عکس و highlights، نیز بیانگر روشنی های موجود در تصویر است.
  2. در قسمت بعد، 3 تا اسلایدر مشاهده می کنیم. در دو طرف هر یک از آن ها یک رنگ قرار گرفته است: قرمز در مقابل cyan، سبز در مقابل magenta و آبی در مقابل زرد.
  3. ویژگی preserve luminosity: اگر فعال باشد، فتوشاپ، سعی می کند که تمام toneها، shadeهاو… موجود در عکس را دست نخورده باقی بگذارد. اگر این گزینه ی را غیر فعال کنیم، بدون استثنا همه ی قسمت های عکس، تحت تاثیر قرار می گیرند.

نکته: در این پنل، هرگز اینگونه نیست که با حرکت دادن اسلایدر به سمت یک رنگ، آن رنگ را به تصویر اضافه کنیم، بلکه این گونه است که اگر مثلا اسلایدر را به سمت cyan بکشیم، می خواهیم که قرمزی عکس کمتر شود.

نکته: رمز استفاده از این پنل color balance، این است که همواره 3 اسلایدر را تغییر دهیم همچنین tone را نیز باید مدام تغییر دهیم تا به بهترین تنظیمات برسیم.

نکته مهم: در نهایت، وقتی که کارمان با تعدیل color balance تمام شد، باید در پنل layers، mode  آن را به color تغییر دهیم تا مطمئن شویم که فقط رنگ های موجود در تصویر را تغییر می دهد و نه luminance آن را.

 

 

مثالی از اعمال تعدیل color balance در فتوشاپ به صورت زیر است:

تعدیل color balance در فتوشاپ

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ