گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از تعدیل color lookup در فتوشاپ ، می توانیم ظاهر کلی یک تصویر را با آسانی با انتخاب یک ظاهر جدید در لیست presetها، تغییر دهیم. این presetها به نام جدول مراجعه (یا look up table) (یا LUP) شناخته می شوند.

 

روش های اعمال تعدیل color lookup در فتوشاپانتخاب تعدیل color lookup در فتوشاپ

  1. راه اول: از بعد از انتخاب تصویر در پنل layers، از image->adjustment->color lookup را انتخاب می کنیم تا adjustment اعمال شود.
  2. راه دوم: در پنل layers، لایه تصویر را انتخاب می کنیم. سپس در پنل adjustments بر روی تعدیل color lookup، کلیک می کنیم تا اعمال شود.

نکته: راه دوم، بسیار راه مناسب تر و بهتری است چرا که adjustment در یک لایه ی جداگانه بالای لایه ی فعلی اعمال می شود و حتی بعد از اعمال adjustment، تنظیمات آن همواره قابل تغییر خواهند بود.

 

بررسی راه دوم اعمال تعدیل color lookup در فتوشاپتعدیل color lookup در فتوشاپ

بعد از اعمال adjustment مورد نظر از پنل adjustments؛ به صورت خودکار، پنل properties باز می شود که می توانیم ویژگی های زیر را در آن تنظیم کنیم:

  1. جدول هایی که می توانیم ظاهر را از بین آنها انتخاب کنیم، به 3 دسته ی کلی تقسیم می شوند.
  2. ویژگی 3DLUT File: حروف LUT بیانگر جدول مراجعه است. و حروف 3D در ابتدای آن، هیچ ربطی به تبدیل تصویر به یک تصویر 3 بعدی ندارد؛ بلکه مربوط به این است که فتوشاپ چطور از 3 کانال RGB استفاده کند تا رنگ ها تصویر را به درستی نگاشت کند. برای انتخاب یک look up table، کافی است که در منوی بازشونده ی کنار آن کلیک کنیم و یکی از LUTهای موجود را انتخاب کنیم. نام هر یک، گویای کاری که انجام می دهد، هست.
  3. ویژگی abstract: به طور مشابه اعمال می شود.
  4. ویژگی device link: به طور مشابه اعمال می شود.
  5. ویژگی dither: اگر این گزینه فعال باشد، noiseهایی در تصویر به صورت تصادفی قرار می دهد که باعث می شود adjustment اعمال شده، صاف تر و یکنواخت تر شود.

نکته: بعد از انتخاب LUT مورد نظر، می توانیم لایه ی adjustment اعمال شده را انتخاب کنیم و با استفاده از ویژگی های opacity و Blend mode موجود در پنل layers، آن را به حالت دلخواه درآوریم.

 

 

مثالی از اعمال تعدیل color lookup در فتوشاپ به صورت زیر است:

تعدیل color lookup در فتوشاپ

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ