گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

هدف اصلی تعدیل exposure فتوشاپ ، این است که مقدار tone تصویر را برای تصویرهای HDR تنظیم کند. exposure، به معنی به نمایش گذاری است.

روش های اعمال تعدیل exposure فتوشاپ

 1. راه اول: بعد از انتخاب تصویر در پنل layers، از image->adjustment->exposure را انتخاب می کنیم تا adjustment اعمال شود.
 2. راه دوم: در پنل layers، لایه تصویر را انتخاب می کنیم. سپس در پنل adjustments بر روی تعدیل exposure، کلیک می کنیم تا تعدیل exposure فتوشاپ اعمال شود.آموزش انتخاب تعدیل exposure فتوشاپ

نکته: راه دوم، بسیار راه مناسب تر و بهتری است چرا که adjustment در یک لایه ی جداگانه بالای لایه ی فعلی اعمال می شود و حتی بعد از اعمال adjustment، تنظیمات آن همواره قابل تغییر خواهند بود.

بررسی راه دوم اعمال تعدیل exposure فتوشاپ

بعد از اعمال adjustment مورد نظر از پنل adjustments؛ به صورت خودکار، پنل properties باز می شود که می توانیم ویژگی های زیر را در آن تنظیم کنیم:

آموزش تعدیل exposure فتوشاپ

 1. ویژگی preset: که به صورت پیش فرض بر روی custom قرار دارد. با استفاده از این ویژگی می توانیم تنظیماتی که قبلا در این پنل انجام داده و ذخیره کرده ایم را لود کنیم.
 2. ویژگی exposure: قسمت های highlight مربوط به tone تصویر را تنظیم می کند بدون اینکه به قسمت های خیلی سایه دار تصویر کاری داشته باشد.
 3. ویژگی offset: قسمت های تاریک و midtoneهای تصویر را تیره تر می کند بدون اینکه بر روی highlightهای تصویر تاثیری داشته باشد.
 4. ویژگی gamma correction: گامای تصویر را تنظیم می کند.
 5. 3 ابزار eyedropper موجود نیز سطح luminance تصویر را تعدیل می کنند. این سه عبارت اند از:
  1. ابزار set   black point eyedropper: مقدار ویژگی offset را تنظیم می کند. این کار را به جابه جا کردن پیکسل هایی که بر روی آن ها کلیک می کنیم، انجام می دهد.
  2. ابزار set white point eyedropper: ویژگی exposure را تنظیم می کند. این کار را با سفید کردن نقطه ای که بر روی آن کلیک می کنیم، انجام می دهد.
  3. ابزار midtone eyedropper: ویژگی exposure را تنظیم می کند. این کار را با خاکستری کردن luminance نقطه ای که بر روی آن کلیک می کنیم، انجام می دهد.

 

مثالی از تعدیل exposure فتوشاپ ، به صورت زیر است:

مثالی از تعدیل exposure فتوشاپ

می توانید از این لینک، مرجع کامل انواع adjustmentهای فتوشاپ را مشاهده کنید.

 

One Response to تعدیل exposure فتوشاپ – exposure Adjustment

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ