گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از تعدیل hue saturation در فتوشاپ ، می توانیم به راحتی تمام رنگ های موجود در عکس را تغییر دهیم بدون اینکه نیازی به استفاده از یکی از ابزارهای selection مثل ابزار rectangular marquee tool یا ابزار lasso tool داشته باشیم.

 

روش های اعمال تعدیل hue saturation در فتوشاپانتخاب تعدیل hue saturation در فتوشاپ

 1. راه اول: از بعد از انتخاب تصویر در پنل layers، از image->adjustment->hue saturation را انتخاب می کنیم تا adjustment اعمال شود.
 2. راه دوم: در پنل layers، لایه تصویر را انتخاب می کنیم. سپس در پنل adjustments بر روی تعدیل hue saturation، کلیک می کنیم تا اعمال شود.

نکته: راه دوم، بسیار راه مناسب تر و بهتری است چرا که adjustment در یک لایه ی جداگانه بالای لایه ی فعلی اعمال می شود و حتی بعد از اعمال adjustment، تنظیمات آن همواره قابل تغییر خواهند بود.

 

بررسی راه دوم اعمال تعدیل hue saturation در فتوشاپتعدیل hue saturation در فتوشاپ

بعد از اعمال adjustment مورد نظر از پنل adjustments؛ به صورت خودکار، پنل properties باز می شود که می توانیم ویژگی های زیر را در آن تنظیم کنیم:

 1. ویژگی preset: که به صورت پیش فرض بر روی custom قرار دارد. با استفاده از این ویژگی می توانیم تنظیماتی که قبلا در این پنل انجام داده و ذخیره کرده ایم را لود کنیم. یا اگر در آخر مایل به ذخیره ی تنظیمات اعمال شده بودیم، می توانیم در این قسمت آن ها را ذخیره کنیم.
 2. بعد از آن یک منوی باز شونده که ابتدا بر روی master است را ملاحظه می کنیم. اگر بر روی master باشد، هر تغییری که اعمال کنیم، بر روی همه ی رنگهای موجود در عکس اعمال می شود. می توانیم کاری کنیم که تغییرات فقط بر روی رنگ های آبی یا قرمز یا… اعمال شوند. کافی است که مقدار انتخاب شده در منوی بازشونده را تغییر دهیم.
 3. 3 ویژگی وجود دارد که می توانیم آن ها را تغییر دهیم:
  • رنگ (hue)
  • ویژگی اشباع (saturation): مقدار saturation یکسانی به همه ی رنگ ها اعمال می کند. اگر آن را در بیشترین حالت ممکن قرار دهیم، هیچ جزئیاتی از تصویر باقی نمی ماند.
  • رنگ (lightness)

می توانیم با استفاده از کنترلی که در پایین هر یک است، مقدار آن را تغییر دهیم یا می توانیم در textbox یک مقدار وارد کنیم. راه دیگر نیز این است که ابتدا ابزار دست را در بالای پنل، انتخاب کنیم سپس با چپ و راست بردن موس بر روی عکس، saturation را تغییر دهیم یا اگر ctrl را بگیریم و این کار را کنیم، hue تغییر می کند.

 1. در پایین پنل، دو نوار رنگ می بینیم که بالایی، رنگ اولیه ی خود عکس قبل از تغییر است و دومی رنگ بعد از تغییر است. می توانیم این محدوده ی رنگ را نیز تغییر دهیم.

 

مثالی از اعمال تعدیل hue saturation در فتوشاپ به صورت زیر است:

تعدیل hue saturation در فتوشاپ

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ