گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

تعدیل posterize در فتوشاپ ، برای ایجاد اثرهای خاص مثل تصویرهای بزرگ و صاف و یکنواخت کاربرد دارد. اثر این adjustment به خصوص وقتی قابل مشاهده است که سطح gray را در یک تصویر که در مد grayscale قرار دارد، را کم کنیم.

در این آموزش گرافیشا، با این adjustment فتوشاپ آشنا می شویم.

تعدیل posterize در فتوشاپ ، این امکان را می دهد که تعداد tone های تصویر (یا مقدار brightness تصویر) را برای هر کانال موجود در تصویر، تعیین کنیم. و سپس پیکسل ها به را نزدیک ترین سطح luminance موجود نگاشت می کند.

روش های اعمال تعدیل posterize در فتوشاپ

  1. راه اول: از بعد از انتخاب تصویر در پنل layers، از image->adjustment->posterize را انتخاب می کنیم تا adjustment اعمال شود.

    تعدیل posterize در فتوشاپ - گرافیشا

  2. راه دوم: در پنل layers، لایه تصویر را انتخاب می کنیم. سپس در پنل adjustments بر روی تعدیل posterize، کلیک می کنیم تا اعمال شود.

نکته: راه دوم، بسیار راه مناسب تر و بهتری است چرا که adjustment در یک لایه ی جداگانه بالای لایه ی فعلی اعمال می شود و حتی بعد از اعمال adjustment، تنظیمات آن همواره قابل تغییر خواهند بود.

آموزش تعدیل posterize در فتوشاپ - گرافیشا

بررسی راه دوم اعمال تعدیل posterize در فتوشاپ

بعد از اعمال adjustment مورد نظر از پنل adjustments؛ به صورت خودکار، پنل properties باز می شود که می توانیم ویژگی های زیر را در آن تنظیم کنیم:

  1. ویژگی levels: تعداد tone های تصویر را مشخص می کند.

به عنوان مثال اگر مقدار 2 را به عنوان تعداد tone های تصویر انتخاب کنیم، برای یک تصویر که در مود RGB قرار دارد، 5 رنگ ایجاد می شود: دو تا برای قرمز، دو تا برای سبز و دو تا برای آبی.

مثالی از اعمال تعدیل posterize در فتوشاپ ، به صورت زیر است:

مثالی از تعدیل posterize در فتوشاپ - گرافیشا

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

One Response to تعدیل posterize در فتوشاپ – Posterize Adjustment

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ