گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از تعدیل selective color در فتوشاپ ، می توانیم یک رنگ را انتخاب کرده و سپس اجزای مختلف تشکیل دهنده ی رنگ را تغییر کنیم.

آموزش تعدیل selective color در فتوشاپ - گرافیشاروش های اعمال تعدیل selective color در فتوشاپ

  1. راه اول: بعد از انتخاب تصویر در پنل layers، از image->adjustment->selective color را انتخاب می کنیم تا adjustment اعمال شود.
  2. راه دوم: در پنل layers، لایه تصویر را انتخاب می کنیم. سپس در پنل adjustments بر روی تعدیل selective color، کلیک می کنیم تا اعمال شود.

نکته: راه دوم، بسیار راه مناسب تر و بهتری است چرا که adjustment در یک لایه ی جداگانه بالای لایه ی فعلی اعمال می شود و حتی بعد از اعمال adjustment، تنظیمات آن همواره قابل تغییر خواهند بود.

آموزش تعدیل selective color در فتوشاپ - گرافیشابررسی راه دوم اعمال تعدیل selective color در فتوشاپ

بعد از اعمال adjustment مورد نظر از پنل adjustments؛ به صورت خودکار، پنل properties باز می شود که می توانیم ویژگی های زیر را در آن تنظیم کنیم:

  1. ویژگی preset: که به صورت پیش فرض بر روی custom قرار دارد. با استفاده از این ویژگی می توانیم تنظیماتی که قبلا در این پنل انجام داده و ذخیره کرده ایم را لود کنیم. (ببینید: preset ها در فتوشاپ)
  2. ویژگی colors: از این قسمت رنگی که می خواهیم در تصویر تغییر داده شود را انتخاب می کنیم.
  3. در زیر ویژگی colors، چهار آپشن برای تغییر رنگ های cyan, magenta, yellow, black که اجزای تشکیل دهنده ی رنگ هستند، وجود دارد. که قابل تغییر دادن هستند.

نکته: باید تا موقعی که تصویر به شکل دلخواه تبدیل شود، ویژگی colors را تغییر داده و سپس 4 رنگ مربوط به آن را نیز تغییر دهیم.

  1. ویژگی relative: تنظیمات را به صورت نسبتی اعمال می کند.
  2. ویژگی absolute: تنظیمات را دقیقا به همان شکلی که انتخاب کرده ایم، اعمال می کند.

 

 

مثالی از تعدیل selective color در فتوشاپ به صورت زیر است:

مثالی از تعدیل selective color در فتوشاپ - گرافیشا

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

One Response to تعدیل selective color در فتوشاپ – Selective Color Adjustment

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ