گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

روش دیگر تغییر saturation علاوه بر استفاده از تعدیل hue saturation، استفاده از تعدیل vibrance در فتوشاپ است. در این آموزش، با این Adjustment آشنا می شویم.

 

روش های اعمال تعدیل vibrance در فتوشاپانتخاب تعدیل vibrance در فتوشاپ

  1. راه اول: از بعد از انتخاب تصویر در پنل layers، از image->adjustment->vibrance را انتخاب می کنیم تا adjustment اعمال شود.
  2. راه دوم: در پنل layers، لایه تصویر را انتخاب می کنیم. سپس در پنل adjustments بر روی تعدیل vibrance، کلیک می کنیم تا اعمال شود.

نکته: راه دوم، بسیار راه مناسب تر و بهتری است چرا که adjustment در یک لایه ی جداگانه بالای لایه ی فعلی اعمال می شود و حتی بعد از اعمال adjustment، تنظیمات آن همواره قابل تغییر خواهند بود.

 

بررسی راه دوم اعمال تعدیل vibrance در فتوشاپتعدیل vibrance در فتوشاپ

بعد از اعمال adjustment مورد نظر از پنل adjustments؛ به صورت خودکار، پنل properties باز می شود که می توانیم ویژگی های زیر را در آن تنظیم کنیم:

  1. ویژگی اشباع (saturation): مقدار saturation یکسانی به همه ی رنگ ها اعمال می کند. اگر آن را در بیشترین حالت ممکن قرار دهیم، هیچ جزئیاتی از تصویر باقی نمی ماند.
  2. ویژگی ارتعاش(vibrance) : همانند ویژگی saturation است با این تفاوت که saturation را به صورت انتخابی اعمال می کند و نه به صورت یکسان بر روی همه ی رنگ ها. یعنی بعضی رنگ ها نسبت به رنگ های دیگر، بیشتر saturate می شوند.

نکته: ویژگی مهم تعدیل vibrance نسبت به تعدیل hue saturation، این است که فتوشاپ، میزان تغییر saturation را محدود می کند تا از اینکه تمام شی های موجود در صفحه، saturation یکسان داشته باشند، جلوگیری شود.

نکته: اگر میزان vibrance یا میزان saturation را تغییر دادیم و خواستیم که این تغییر را به حالت اول برگردانیم، می توانیم بر روی کلمه ی vibrance یا saturation دابل کلیک کنیم.

 

 

مثالی از اعمال تعدیل vibrance در فتوشاپ به صورت زیر است:

تعدیل vibrance در فتوشاپ

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ