گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از فیلتر box blur ، می توانیم مقدار بلور کل تصویر را کم و زیاد کنیم. در این آموزش، مراحل انجام کار برای اعمال فیلتر box blur را می آموزیم.

مراحل اعمال فیلتر box blur فتوشاپ

در پنل layers، بر روی لایه تصویر راست کلیک کرده و گزینه ی convert to smart object را می زنیم. در این صورت، وقتی که فیلتر را اعمال کردیم، می توانیم آن را تغییر دهیم و blending مربوط به آن نیز قابل تغییر خواهد بود.

از filter->blur->box blur را انتخاب می کنیم تا پنجره box blur باز شود.آموزش فیلتر box blur فتوشاپ

  1. در وسط پنجره، یک thumbnail از تصویر می بینیم. می توانیم این مقدار بزرگ نمایی را تغییر دهیم. همچنین با استفاده از ابزار hand tool می توانیم در این thumbnail جابه جا شویم. همچنین می توانیم بر روی یک نقطه از تصویر اصلی کلیک کنیم تا زاویه دید در thumbnail نیز بروز رسانی شود. بهترین کار، این است که بزرگ نمایی آن را بر روی 100 درصد قرار دهیم. تا ببینیم که پیکسل ها در واقعیت به چه شکل در می آیند و نه در حالتی که ما آن ها را می بینیم.
  2. ویژگی radius: در زیر آن می توانیم مقدار radius را بر حسب پیکسل تعیین کنیم. هر چه بیشتر باشد، تصویر نیز بلوری تر خواهد بود. این مقدار، باید یک عدد بین 1 تا 2000 باشد.
  3. در سمت راست پنجره box blur نیز 2 دکمه cancel و ok و  یک گزینه ی preview وجود دارد. گزینه ی preview برای پیش نمایش تصویر کاربرد دارد. گزینه ok برای وقتی که می خواهیم بلور مورد نظر را اعمال کنیم. با گرفتن کلید alt، نیز دکمه ی cancel به Reset تبدیل می شود.

نکته: دقت کنیم که فیلتر box blur ، بر روی کل تصویر اعمال می شود و کل تصویر را بلوری می کند.

نکته: هر چه تصویر بلوری تر باشد، کیفیت تصویر، پایینتر و حجم فایل نهایی تولید شده نیز کمتر خواهد بود.

حال می توانیم ok کنیم.

تبدیل لایه ی تصویر به یک لایه ی 3 قسمتی بعد از اعمال فیلتر box blur

  1. خود عکستدیل لایه به 3 قسمت بعد از اعمال smart filter
  2. یک mask بر روی آن به نام Smart Filters که اگر بخواهیم فیلترهای اعمال شده بر روی عکس را ناپدید کنیم، می توانیم بر روی آیکون چشم کنار آن کلیک کنیم.
  3. در قسمت سوم نیز نام فیلتر اعمال شده را می بینیم. با دابل کلیک بر روی آن پنجره ی مربوط به فیلتر دوباره باز می شود و می توانیم ویژگی های فیلتر اعمال شده را دوباره تغییر دهیم.

 

 

مثالی از فیلتر box blur به صورت زیر است:

مثالی از فیلتر box blur فتوشاپ

مرجع کامل فیلترهای فتوشاپ در سایت گرافیشا.

One Response to فیلتر box blur فتوشاپ – box blur filter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ