گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از فیلتر motion blur ، می توانیم بلور را در یک فاصله ی مشخص از تصویر و در یک جهت مشخص نسبت به آن اعمال کنیم. در این آموزش، مراحل اعمال فیلتر motion blur را بررسی کرده و در نهایت، یک مثال نیز آورده شده است.

مراحل اعمال فیلتر motion blur

  1. در پنل layers، بر روی لایه تصویر راست کلیک کرده و گزینه ی convert to smart object را می زنیم. در این صورت، وقتی که فیلتر را اعمال کردیم، می توانیم دوباره تنظیمات آن را تغییر دهیم و blending مربوط به آن نیز قابل تغییر خواهد بود.
  2. از filter->blur->motion blur را انتخاب می کنیم تا پنجره motion blur باز شود.فیلتر motion blur فتوشاپ - motion blur filter
  3. در وسط پنجره، یک thumbnail از تصویر می بینیم. بهترین کار، این است که بزرگ نمایی آن را بر روی 100 درصد قرار دهیم. تا ببینیم که پیکسل ها در واقعیت به چه شکل در می آیند و نه در حالتی که ما آن ها را می بینیم.
  4. ویژگی angle: زاویه یا جهتی که بلور اعمال شده، با هر یک از پیسکل های موجود در تصویر باید داشته باشد.
  5. ویژگی distance: فاصله ی بلور اعمالی بر هر پیکسل با آن پیکسل. مثلا اگر زاویه 90 درجه و فاصله 200 پیکسل، باشد، بلور مربوط به هر پیکسل، در فاصله ی 200 پیکسلی بالای آن شکل خواهد گرفت.
  6. در سمت راست پنجره motion blur نیز 2 دکمه cancel و ok یک گزینه ی preview وجود دارد. گزینه ی preview برای پیش نمایش تصویر کاربرد دارد. گزینه ok برای وقتی که به می خواهیم بلور مورد نظر را اعمال کنیم. با گرفتن کلید alt، نیز دکمه ی cancel به Reset تبدیل می شود.

تبدیل لایه تصویر به یک لایه ی 3 قسمتی بعد از اعمال فیلتر motion blur

  1. خود لایه ی تصویرتدیل لایه به 3 قسمت بعد از اعمال smart filter
  2. یک mask بر روی آن به نام Smart Filters که اگر بخواهیم فیلترهای اعمال شده بر روی عکس را ناپدید کنیم، می توانیم بر روی آیکون چشم کنار آن کلیک کنیم.
  3. در قسمت سوم نیز نام فیلتر اعمال شده را می بینیم. با دابل کلیک بر روی آن پنجره ی مربوط به فیلتر دوباره باز می شود و می توانیم ویژگی های فیلتر اعمال شده را دوباره تغییر دهیم.

 

مثالی از فیلتر motion blur به صورت زیر است:

مثالی از فیلتر motion blur فتوشاپ

مرجع کامل فیلترهای فتوشاپ در سایت گرافیشا.

2 Responses to فیلتر motion blur فتوشاپ – motion blur filter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ