گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از فیلتر radial blur ، می توانیم بزرگ نمایی و چرخشی که یک دوربین در هنگام گرفتن عکس دارد را شبیه سازی کنیم تا یک بلور به دست آید. در این آموزش، با نحوه اعمال فیلتر radial blur و ویژگی های قابل تنظیم برای آن آشنا می شویم و در نهایت، یک مثال از اعمال این فیلتر نیز آورده شده است.

مراحل اعمال فیلتر فیلتر radial blur فتوشاپ - radial blur filterradial blur

 1. در پنل layers، بر روی لایه تصویر راست کلیک کرده و گزینه ی convert to smart object را می زنیم. در این صورت،  وقتی که فیلتر را اعمال کردیم، می توانیم آن را تغییر دهیم و blending مربوط به آن نیز قابل تغییر خواهد بود.
 2. از filter->blur->radial blur را انتخاب می کنیم تا پنجره ی زیر باز شود.
 3. ویژگی amount: مقدار بلور را تنظیم می کند.
 4. ویژگی spin: عمل بلور کردن را امتداد خط های دایره ای هم مرکز انجام می دهد و به ما این امکان را می دهد که زاویه ی آن را تنظیم کنیم.
 5. ویژگی zoom: عمل بلور کردن را در امتداد خط های شعاعی انجام می دهد.
 6. ویژگی quality: کیفیت بلور را تنظیم می کند و 3 حالت می تواند داشته باشد:
  1. draft: بالاترین سرعت را دارد اما نتیجه به صورت دانه دانه ای خواهد بود.
  2. good: برای نتیجه های ملایم تر کاربرد دارد.
  3. best: برای نتیجه های ملایم تر کاربرد دارد.

نکته: می توانیم درون thumbnail، کلیک کرده و بکشیم تا شکل بلور تغییر کند.

تبدیل لایه ی تصویر به یک لایه ی 3 قسمتی بعد از اعمال فیلتر radial blur

 1. خود لایه ی تصویرتدیل لایه به 3 قسمت بعد از اعمال smart filter
 2. یک mask بر روی آن به نام Smart Filters که اگر بخواهیم فیلترهای اعمال شده بر روی عکس را ناپدید کنیم، می توانیم بر روی آیکون چشم کنار آن کلیک کنیم.
 3. در قسمت سوم نیز نام فیلتر اعمال شده را می بینیم. با دابل کلیک بر روی آن پنجره ی مربوط به فیلتر دوباره باز می شود و می توانیم ویژگی های فیلتر اعمال شده را دوباره تغییر دهیم.

 

 

مثالی از اعمال فیلتر radial blur به صورت زیر است:

مثالی از اعمال فیلتر radial blur فتوشاپ

مرجع کامل فیلترهای فتوشاپ در سایت گرافیشا.

One Response to فیلتر radial blur فتوشاپ – radial blur filter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ