گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از فیلتر reduce noise در فتوشاپ ، می توانیم میزان noise موجود در تصویر را کاهش دهیم. در این آموزش، مراحل استفاده از این فیلتر را می آموزیم.

فیلترهای دیگری نظیر فیلتر median و  فیلتر dust & scratches نیز عملکرد تقریبا مشابهی دارند. اما فیلتر reduce noise، بیشترین کارایی را دارد.

 

مراحل اعمال فیلتر reduce noise در فتوشاپآموزش فیلتر reduce noise در فتوشاپ

 1. در پنل layers، بر روی لایه تصویر راست کلیک کرده و گزینه ی convert to smart object را می زنیم. در این صورت، وقتی که فیلتر را اعمال کردیم، می توانیم آن را تغییر دهیم و blending مربوط به آن نیز قابل تغییر خواهد بود. (ببینید: smart object ها در فتوشاپ)
 2. از filter->noise->Reduce noise را انتخاب می کنیم تا پنجره ی زیر باز شود.
 3. در وسط پنجره، یک thumbnail از تصویر می بینیم. بهترین کار، این است که بزرگ نمایی آن را بر روی 100 درصد قرار دهیم. تا ببینیم که پیکسل ها در واقعیت به چه شکل در می آیند و نه در حالتی که ما آن ها را می بینیم.
 4. ویژگی strength: هر چه بیشتر باشد، میزان noiseهایی که از تصویر کم می شوند، نیز بیشتر خواهد بود.
 5. ویژگی preserve details: هر چه بیشتر باشد، جزئیات بیشتری از تصویر حفظ می شوند.
 6. ویژگی reduce color noise: هر چه بیشتر باشد، noiseهای رنگی موجود در تصویر بیشتر حذف می شوند.
 7. ویژگی sharpen details: هر چه بیشتر باشد، جزئیات بیشتری از در تصویر، نگه داری می شوند.
 8. ویژگی remove JPEG artifact: با کلیک بر روی این گزینه، تغییراتی که در هنگام فشرده سازی فایل JPEG، بر روی آن اعمال شده اند را حذف می شوند.
 9. می توانیم به جای حالت معمولی کاهش دادن noise، حالت پیشرفته ی آن را نیز دستکاری کنیم. برای این کار، کافی است که به جای گزینه ی basic، تیک گزینه ی advanced را فعال کنیم.

در حالت پیشرفته، می توانیم میزان کاهش noise و میزان نگه داری جزئیات تصویر را برای هر یک از کانال های red, green, blue، به صورت جداگانه تغییر دهیم.

 1. حال می توانیم ok کنیم.

 

تدیل لایه به 3 قسمت بعد از اعمال smart filter

تبدیل لایه تصویر به یک لایه ی 3 قسمتی بعد از اعمال فیلتر reduce noise در فتوشاپ

بعد از اعمال فیلتر reduce noise در فتوشاپ ، لایه ی تصویر که در ابتدا یک لایه ی یک قسمتی بود، به یک لایه ی 3 قسمتی مطابق شکل رو به رو تبدیل می شود:

 1. خود لایه ی تصویر
 2. یک mask بر روی آن به نام Smart Filters که اگر بخواهیم فیلترهای اعمال شده بر روی عکس را ناپدید کنیم، می توانیم بر روی آیکون چشم کنار آن کلیک کنیم.
 3. در قسمت سوم نیز نام فیلتر اعمال شده را می بینیم. با دابل کلیک بر روی آن پنجره ی مربوط به فیلتر دوباره باز می شود و می توانیم ویژگی های فیلتر اعمال شده را دوباره تغییر دهیم.

 

مثالی از اعمال فیلتر reduce noise در فتوشاپ به صورت زیر است:

مثالی از فیلتر reduce noise در فتوشاپ

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ