گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از فیلتر shape blur ، می توانیم شکل ها را در فتوشاپ بلوری کنیم. در این آموزش، مراحل اعمال فیلتر shape blur و همچنین ویژگی های قابل تنظیم آن را بیان کرده و در نهایت، یک مثال از آن نیز آورده شده است.

در نوار ابزار، ابزار custom shape tool را انتخاب کرده و سپس در نوار آپشن مربوط به این ابزار، یک شکل را تنظیم می کنیم و شروع به کشیدن یک شکل در صفحه می کنیم.

نکته: همان طور که می دانیم، شکل ها در فتوشاپ، برداری هستند؛ نمی توانیم یک شکل برداری را بلور کنیم. به همین دلیل در پنل layers فتوشاپ بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه ی rasterize layer را می زنیم. سپس دوباره بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه ی convert to smart object را می زنیم. (ببینید: smart object ها در فتوشاپ)

مراحل اعمال فیلتر فیلتر shape blur فتوشاپ - shape blur filtershape blur

  1. از filter->blur->shape blur را انتخاب می کنیم تا پنجره ی زیر باز شود.
  2. در وسط پنجره، یک thumbnail از تصویر می بینیم. بهترین کار، این است که بزرگ نمایی آن را بر روی 100 درصد قرار دهیم. تا ببینیم که پیکسل ها در واقعیت به چه شکل در می آیند و نه در حالتی که ما آن ها را می بینیم.
  3. ویژگی shape: در پایین پنجره ی shape blur، می توانیم شکل مورد نظر را انتخاب کنیم. تا بلور به شکل این شکل، اعمال شود.
  4. ویژگی radius: هر چه بیشتر باشد، مقدار بلوری کردن شکل نیز بیشتر خواهد بود.
  5. وقتی تنظیمات دلخواه را اعمال کردیم، بر روی دکمه ی ok کلیک می کنیم تا فیلتر shape blur اعمال شود.

 

تبدیل لایه ی تصویر به یک لایه ی 3 قسمتی بعد از اعمال فیلتر shape blur

  1. خود لایه ی تصویر

    تدیل لایه به 3 قسمت بعد از اعمال smart filter

  2. یک mask بر روی آن به نام Smart Filters که اگر بخواهیم فیلترهای اعمال شده بر روی عکس را ناپدید کنیم، می توانیم بر روی آیکون چشم کنار آن کلیک کنیم.
  3. در قسمت سوم نیز نام فیلتر اعمال شده را می بینیم. با دابل کلیک بر روی آن پنجره ی مربوط به فیلتر دوباره باز می شود و می توانیم ویژگی های فیلتر اعمال شده را دوباره تغییر دهیم.

نکته: از فیتر shape blur، می توان برای بلوری کردن تصویرهای دیگری که شکل نیستند هم استفاده کرد.

نکته: باوجود فیلترهای قدرتمندی مثل فیلتر gaussain blur و… کمتر پیش می آید که از فیلتر shape blur استفاده کنیم.

 

مثالی از فیلتر Shape blur به صورت زیر است:

مثالی از فیلتر shape blur فتوشاپ

مرجع کامل فیلترهای فتوشاپ در سایت گرافیشا.

2 Responses to فیلتر shape blur فتوشاپ – shape blur filter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ