گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

استفاده از فیلتر shear در فتوشاپ ، باعث می شود که تصویر به دور یک منحنی، کج و منحرف شود. در این آموزش، مراحل اعمال فیلتر shear در فتوشاپ را می آموزیم. فیلتر shear، از گروه فیلترهای distort فتوشاپ است که برای کج و منحرف کردن تصویر کاربرد دارد. از دیگر فیلتر های distort، می توان به فیتلر Wave، فیلتر zigzag، فیلتر twirl، فیلتر spherize، فیلتر ripple، فیلتر pinch و فیلتر polar coordinates اشاره کرد.

 

آموزش فیلتر shear در فتوشاپ - گرافیشامراحل اعمال فیلتر shear در فتوشاپ

 1. در پنل layers، بر روی لایه تصویر راست کلیک کرده و گزینه ی convert to smart object را می زنیم. در این صورت، وقتی که فیلتر را اعمال کردیم، می توانیم آن را تغییر دهیم و blending مربوط به آن نیز قابل تغییر خواهد بود. (ببینید: smart object ها در فتوشاپ)
 2. از filter->distort->shear را انتخاب می کنیم تا پنجره ی زیر باز شود.
 3. در بالای پنجره ی باز شده، یک نمودار می بینیم که باید منحنی را در آنجا بسازیم. برای ساختن یک منحنی که تصویر دور آن کج و منحرف شود، دو کار می توانیم انجام دهیم: راه اول این است که در سمت راست یا سمت چپ خط عمودی کلیک کنیم و چند بار این کار را انجام دهیم تا کم کم منحنی ساخته شود؛ راه دوم نیز این است که بر روی منحنی کلیک کرده و کلیک را پایین نگه داشته و به سمت چپ یا راست بکشیم و چند بار این کار را تکرار کنیم.
 4. ویژگی undefined areas: وقتی منحنی ساخته می شود و تصویر دور آن کج می شود، قسمت هایی از محوطه ی تصویر، خالی می شود. این ویژگی بیان می کند که این قسمت های خالی چطور باید پر شوند. دو حالت دارد:
  1. wrap around: قسمت های خالی تصویر را محتوی تصویر در ضلع مقابل، پر می کند.
  2. Repeat edge pixels: رنگ پیکسل های کنار تصویر را گسترش می دهد تا قسمت های خالی پر شوند.
 5. حال می توانیم ok کنیم.

 

تبدیل لایه تصویر به یک لایه ی 3 قسمتی بعد از اعمال فیلتر shear در فتوشاپ

 1. خود لایه ی تصویرتدیل لایه به 3 قسمت بعد از اعمال smart filter
 2. یک mask بر روی آن به نام Smart Filters که اگر بخواهیم فیلترهای اعمال شده بر روی عکس را ناپدید کنیم، می توانیم بر روی آیکون چشم کنار آن کلیک کنیم.
 3. در قسمت سوم نیز نام فیلتر اعمال شده را می بینیم. با دابل کلیک بر روی آن پنجره ی مربوط به فیلتر دوباره باز می شود و می توانیم ویژگی های فیلتر اعمال شده را دوباره تغییر دهیم.

 

 

مثالی از اعمال فیلتر shear در فتوشاپ به صورت زیر است:

مثالی از فیلتر shear در فتوشاپ - گرافیشا

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ