گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

فیلتر spherize در فتوشاپ ، به اشیا یک ظاهر 3 بعدی می دهد. این فیلتر، این کار را با لفاف کردن دور یا درون یک شکل گوی مانند، کج کردن و کشیدن تصویر انجام می دهد. فیلتر spherize، از گروه فیلترهای distort فتوشاپ است که برای کج و منحرف کردن تصویر کاربرد دارد. از دیگر فیلتر های distort، می توان به فیتلر wave، فیلتر zigzag، فیلتر twirl، فیلتر shear، فیلتر ripple، فیلتر pinch و فیلتر polar coordinates اشاره کرد.

آموزش فیلتر spherize در فتوشاپ - گرافیشامراحل اعمال فیلتر spherize در فتوشاپ

 1. در پنل layers، بر روی لایه تصویر راست کلیک کرده و گزینه ی convert to smart object را می زنیم. در این صورت، وقتی که فیلتر را اعمال کردیم، می توانیم آن را تغییر دهیم و blending مربوط به آن نیز قابل تغییر خواهد بود. (ببینید: smart object ها در فتوشاپ)
 2. از filter->distort->spherize را انتخاب می کنیم تا پنجره ی زیر باز شود.
 3. در وسط پنجره، یک thumbnail از تصویر می بینیم. بهترین کار، این است که بزرگ نمایی آن را بر روی 100 درصد قرار دهیم. تا ببینیم که پیکسل ها در واقعیت به چه شکل در می آیند و نه در حالتی که ما آن ها را می بینیم.
 4. ویژگی amount: قرار دادن یک مقدار مثبت برای این ویژگی، باعث می شود که تصویر به سمت بیرون کشیده تر شود به طوری که انگار دور یک شکل گوی مانند کشیده می شود. قرار دادن یک مقدار منفی برای این ویژگی، باعث می شود که تصویر به سمت درون فشرده تر شود، به طوری که انگار درون یک شی گوی مانند، کشیده می شود.
 5. ویژگی mode: 3 حالت می تواند داشته باشد:
  1. normal: تصویر هم در جهت محور افقی و هم در جهت محور عمودی کش داده می شود.
  2. horizontal only: تصویر فقط در جهت محور افقی کش داده می شود.
  3. vertical only: تصویر فقط در جهت محور عمودی کش داده می شود.
 6. وقتی تمام تنظیمات دلخواه را اعمال کردیم، بر روی دکمه ok کلیک می کنیم تا فیلتر spherize اعمال شود.

 

تبدیل لایه تصویر به یک لایه ی 3 قسمتی بعد از اعمال فیلتر spherize در فتوشاپ

 1. خود لایه ی تصویرتدیل لایه به 3 قسمت بعد از اعمال smart filter
 2. یک mask بر روی آن به نام Smart Filters که اگر بخواهیم فیلترهای اعمال شده بر روی عکس را ناپدید کنیم، می توانیم بر روی آیکون چشم کنار آن کلیک کنیم.
 3. در قسمت سوم نیز نام فیلتر اعمال شده را می بینیم. با دابل کلیک بر روی آن پنجره ی مربوط به فیلتر دوباره باز می شود و می توانیم ویژگی های فیلتر اعمال شده را دوباره تغییر دهیم.

 

 

مثالی از فیلتر spherize در فتوشاپ به صورت زیر است:

مثالی از فیلتر spherize در فتوشاپ - گرافیشا

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ