گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

اگر بخواهیم در تصویر یک حالت نوسان یا موج گونه اضافه کنیم، از فیلتر wave در فتوشاپ استفاده می کنیم. در این آموزش، مراحل به کار بردن این فیلتر را می آموزیم. فیلتر wave، از گروه فیلترهای distort فتوشاپ است که برای کج و منحرف کردن تصویر کاربرد دارد. از دیگر فیلتر های distort، می توان فیلتر twirl، فیلتر zigzag، فیلتر spherize، فیلتر shear، فیلتر ripple، فیلتر pinch و فیلتر polar coordinates اشاره کرد.

آموزش فیلتر wave در فتوشاپ - گرافیشامراحل اعمال فیلتر wave در فتوشاپ

 1. در پنل layers، بر روی لایه تصویر راست کلیک کرده و گزینه ی convert to smart object را می زنیم. در این صورت، وقتی که فیلتر را اعمال کردیم، می توانیم آن را تغییر دهیم و blending مربوط به آن نیز قابل تغییر خواهد بود. (ببینید: smart object ها در فتوشاپ)
 2. از filter->distort->wave را انتخاب می کنیم تا پنجره ی زیر باز شود.
 3. ویژگی type: نوع موج را مشخص می کند که می تواند sin برای ایجاد موج سینوسی، triangle برای مثلثی و square برای مربعی باشد.
 4. ویژگی number of generator: تعداد موج ها را مشخص می کند.
 5. ویژگی wavelength: مقادیر min و max را برای ویژگی wavelength تعیین می کنیم تا فاصله ی بین یک قله ی موج تا قله ی موج کناری اش را مشخص کنیم. (اگر می خواهیم یک شکل موج گونه ی یکنواخت داشته باشیم، هر دو را بر روی یک مقدار یکسان قرار می دهیم.)
 6. ویژگی amplitude: مقادیر min و max را برای این ویژگی تعیین می کنیم تا قدرت موج ها مشخص ها شوند.
 7. ویژگی scale: مقادیر horizontal و vertical را برای این ویژگی تعیین می کنیم تا عرض و ارتفاع هر موج مشخص شود.
 8. دکمه randomize: برای اینکه فتوشاپ به صورت اتوماتیک بر اساس مقادیری که در textbox ها وارد کردیم، یک اثر موج گونه ی تصادفی ایجاد کند، بر روی این دکمه کلیک می کنیم.
 9. ویژگی undefined area: مشخص می کند که قسمت هایی خالی تصویر چطور باید باشد. دو حالت می تواند داشته باشد:
  1. wrap around: قسمت های خالی تصویر را محتوی تصویر در ضلع مقابل، پر می کند.
  2. Repeat edge pixels: رنگ پیکسل های کنار تصویر را گسترش می دهد تا قسمت های خالی پر شوند.
 10. وقتی تنظیمات بالا را به شکل دلخواه در آوردیم، ok می کنیم تا فیلتر wave اعمال شود.

 

تدیل لایه به 3 قسمت بعد از اعمال smart filterتبدیل لایه تصویر به یک لایه ی 3 قسمتی بعد از اعمال فیلتر wave در فتوشاپ

 1. خود لایه ی تصویر
 2. یک mask بر روی آن به نام Smart Filters که اگر بخواهیم فیلترهای اعمال شده بر روی عکس را ناپدید کنیم، می توانیم بر روی آیکون چشم کنار آن کلیک کنیم.
 3. در قسمت سوم نیز نام فیلتر اعمال شده را می بینیم. با دابل کلیک بر روی آن پنجره ی مربوط به فیلتر دوباره باز می شود و می توانیم ویژگی های فیلتر اعمال شده را دوباره تغییر دهیم.

 

 

مثالی از اعمال فیلتر wave در فتوشاپ به صورت زیر است:

مثالی از فیلتر wave در فتوشاپ - گرافیشا

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ