گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

در این آموزش گرافیشا، به بررسی پنل character styles در فتوشاپ می پردازیم. این آموزش شامل نمایش این پنل، ساختن character style جدید، تغییر دادن یک style و حذف یک style است.

پنل character styles ، تقریبا از همه ی جهات و کارکردها، همانند پنل paragraph styles است. با این تفاوت که فقط برای چند کاراکتر یا کلمه به کار می رود و نه برای کل پاراگراف.

فرض کنیم که با استفاده از ابزار type tool در فتوشاپ یک یا چند کاراکتر نوشته ایم، سپس رنگ، فونت، اندازه، و ویژگی های  دیگری مثل bold بودن و… را بر روی آن اعمال کرده ایم. و حال می خواهیم که تمام این ویژگی ها بر روی کلمه یا کلمه های دیگری نیز اعمال کنیم. این کار را به راحتی می توانیم با استفاده از پنل character styles انجام دهیم.

<a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-character-styles-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-character-styles-panel/' target='_blank' >آموزش <a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-character-styles-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-character-styles-panel/' target='_blank' ><a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-character-styles-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-character-styles-panel/' target='_blank' >پنل character styles</a> در فتوشاپ</a></a> - گرافیشاباز کردن پنل character styles در فتوشاپ

اگر پنل character styles نمایان نیست، از Window->character styles را انتخاب کنیم، تا این پنل نمایان شود.

ساختن یک character style جدید

حال در پنل character styles، بر روی آیکون page در پایین پنل کلیک می کنیم تا style ساخته شود. سپس بر روی style ساخته شده، دابل کلیک کنیم و نام و ویژگی های مورد نظر دیگر مثل رنگ، فونت، اندازه و… آن را تغییر دهیم. و ok می کنیم.

اعمال character styles بر روی کلمه ای دیگر

حال برای اعمال style بر روی یک کلمه ی دیگر، کلمه ی مورد نظر را انتخاب می کنیم. حال از پنل character styles، استایل مورد نظر که می خواهیم اعمال کنیم را انتخاب می کنیم.

سپس بر روی آیکون clear override در پایین پنل کلیک می کنیم تا style اعمال شود.

اعمال تغییرات بر روی character style

حال فرض کنیم که بر روی چند کاراکتر تغییراتی اعمال کرده ایم و می خواهیم این که این تغییرات را به جای styleای که قبلا ذخیره کرده ایم، replace کنیم. کافی است که بر روی آیکون redefine character style در پایین پنل کلیک کنیم.

حذف یک character style با استفاده از پنل character styles در فتوشاپ

برای حذف کردن یک style از پنل character styles، کافی است که آن style را انتخاب کرده و سپس بر روی آیکون سطل آشغال در پایین پنل کلیک کنیم.(اگر می خواهیم فتوشاپ، بدون وارنینگ آن را حذف کند، alt+click)

نکته: در صورتی که با استفاده از ctrl+alt+z تمام کارها را undo کنیم تا به قبل از ساختن styleها برسیم، styleها همچنان باقی می مانند و حذف نمی شوند.

 

مثالی از استفاده از پنل character styles در فتوشاپ ، به صورت زیر است. ابتدا یک style با توجه به نوشته سمت چپ ساخته شده است. سپس این style بر روی نوشته سمت راست اعمال شده است.

مثالی از <a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-character-styles-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-character-styles-panel/' target='_blank' ><a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-character-styles-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-character-styles-panel/' target='_blank' >پنل character styles</a> در فتوشاپ</a> - گرافیشا

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفندهای فتوشاپ، در گرافیشا.

One Response to پنل character styles در فتوشاپ – Character Styles Panel

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ