گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

پنل histogram در فتوشاپ ، محدوده ی پیکس های عکس را به صورت دینامیک نشان می دهد. هر عکس، histogram مخصوص به خود را دارد. هر پیکسل موجود در عکس، به یک نقطه از نمودار histogram، نگاشت می شود. تاریک ترین نقاط در سمت چپ و روشن ترین نقاط در سمت راست قرار دارند.

باز کردن پنل histogram در فتوشاپ

اگر پنل histogram نمایان نیست، از Window->histogram را انتخاب کنیم، تا این پنل نمایان شود.

نکته: نموداری که در پنل histogram می بینیم، همان نموداری است که در adjustment از نوع levels نیز می توانیم ملاحظه کنیم.

 

در نمودار histogram، در کل 255 میله وجود دارد هر چه درازتر باشند، بیانگر این است که در آن نقطه، پیکسل های بیشتری وجود دارد. محور افق این نمودار، بیانگر luminance level است: در سمت چپ، رنگ سیاه با مقدار 0 و در سمت راست، رنگ سفید با مقدار 255 را مشاهده می کنیم.

اگر نمودار را به صورت افقی به 4 قسمت تقسیم کنیم، دو قسمت وسط، بیانگر midtones، قسمت سمت چپ بیانگر سایه ها و قسمت سمت راست بیانگر highlights است.

سطح luminance - گرافیشا

آپشن های پنل histogram در فتوشاپ

از منوی آپشن پنل histogram، می توانیم 3 گزینه برای نمایش این پنل را انتخاب کنیم:

<a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-histogram-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-histogram-panel/' target='_blank' >آموزش <a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-histogram-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-histogram-panel/' target='_blank' ><a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-histogram-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-histogram-panel/' target='_blank' >پنل histogram</a> در فتوشاپ</a></a> - گرافیشاَ

  1. حالت compact view: حالت پیش فرض است که فقط نموداری histogram تصویر را نشان می دهد و هیچ جزئیات بیشتری به نمایش نمی گذارد.
  2. حالت expanded view: نمودار histogram را به همران جزئیات بیشتری از تصویر و کنترل هایی برای انتخاب histogram مربوط به یک کانال مشخص نشان می دهد. این حالت، همچنین آپشن هایی برای refresh کردن نمودار histogram و همچنین انتخاب منبعی که نمودار بر اساس آن ساخته می شود، دارد. شکل روبه رو، حالت expanded view را نشان می دهد.
  3. حالت all channels: این حالت، تمام ویژگی های حالت expanded view را دارد. علاوه بر آن، برای هر کانال، نمودار histogram را به صورت جداگانه رسم می کند.

 

 

 

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفندهای فتوشاپ، در گرافیشا.

One Response to پنل histogram در فتوشاپ – Histogram Panel

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ