گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از پنل navigator در فتوشاپ ، می توانیم یک view از کل تصویر داشته باشیم. مستطیل قرمز رنگ، نشان دهنده ی viewی فعلی ما از تصویر است.

باز کردن پنل navigator در فتوشاپ

اگر پنل navigator نمایان نیست، از Window->navigator را انتخاب کنیم، تا این پنل نمایان شود.

می توانیم درون پنل کلیک کرده و در جای دیگر پنل ول کنیم تا viewی ما از تصویر اصلی نیز تغییر کند.

<a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-navigator-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-navigator-panel/' target='_blank' >آموزش <a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-navigator-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-navigator-panel/' target='_blank' ><a href='http://www.grafisha.com/2017/07/%d9%be%d9%86%d9%84-navigator-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-navigator-panel/' target='_blank' >پنل navigator</a> در فتوشاپ</a></a> - گرافیشا

تغییر viewی تصویر اصلی با استفاده از پنل navigator در فتوشاپ

روش اول: می توانیم کلید ctrl را بگیریم و در پنل navigator کلیک کرده و در جای دیگر رها کنیم تا viewی ما در تصویر اصلی، دقیقا به اندازه ای شود که در پنل navigator تعیین کرده ایم.

روش دوم: روش های دیگری نیز برای انجام این کار هست. در پایین پنل navigator یک ابزار zoom in/out وجود دارد که می توانیم آن را به چپ و راست ببریم. همچنین در سمت چپ این اسلایدر، یک آیکون برای zoom out و در سمت راست این اسلایدر، یک آیکون برای zoom in وجود دارد.

همچنین می توانیم در پایین سمت چپ پنل، عدد مورد نظر برای بزرگ نمایی را وارد کنیم. یا می توانیم کلید ctrl را بگیریم و در حینی که کلیک را فشار می دهیم، موس را به چپ و راست ببریم تا بزرگ نمایی یا کوچک نمایی انجام شود.

تغییر رنگ مستطیل درون پنل navigator

در بالا سمت راست پنل navigator، می توانیم آیکون مربوط به آپشن این پنل را ببینیم. بر روی آن کلیک می کنیم و گزینه ی panel option را می زنیم.

در پنجره ی باز شده، می توانیم رنگ مستطیل درون پنل navigator که بیانگر viewی ما از تصویر اصلی است را ببینیم. می توانیم یک رنگ دلخواه دیگر برای آن تنظیم کنیم و سپس بر روی ok کلیک کنیم.

 

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفندهای فتوشاپ، در گرافیشا.

One Response to پنل navigator در فتوشاپ آموزش ویژگی ها و کارکردها – Navigator Panel

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ