گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از پنل swatches فتوشاپ ، می توانیم یک رنگ را ذخیره کرده تا در همین سند یا در سندهای دیگر از آن استفاده کنیم. در این آموزش گرافیشا، به آموزش باز کردن این پنل، ذخیره رنگ در آن و دیگر آپشن های قابل تنظیم در آن می پردازیم.

باز کردن پنل swatches فتوشاپ

اگر پنل swatches نمایان نیست، از Window->swatches را انتخاب کنیم، تا این پنل نمایان شود.

ذخیره رنگ در پنل swatches فتوشاپ

برای ذخیره ی یک رنگ در آن، کافی است که ابتدا بر روی رنگ foreground/background که می خواهیم ذخیره کنیم، کلیک کنیم. سپس بر روی آیکون شبیه به صفحه در پایین پنل کلیک کنیم. سپس در پنجره ی باز شده، نام رنگ را می نویسیم و ok می کنیم.

حال می توانیم رنگ جدید را در پنل swatches ببینیم.

آپشن های پنل swatches فتوشاپ

بر روی آیکون بالا و سمت راست پنل swatches کلیک می کنیم تا منوی آپشن آن باز شود که در آن می توانیم به آپشن های زیر دسترسی داشته باشیم:

آموزش پنل swatches فتوشاپ - گرافیشا

  1. گزینه ی اول، برای ساختن یک swatch جدید است. که مشابه این است که در پایین پنل swatches بر روی آیکون new swatch کلیک کنیم.
  2. 4 گزینه ی بعدی، مربوط به اندازه ی نمایش رنگ ها در پنل swatches است.
  3. با استفاده از گزینه ی بعدی، پنجره preset manager باز می شود که کلا کار آن ذخیره ی شکل ها، براش ها، رنگ ها و… که در فتوشاپ ایجاد کرده ایم تا بتوانیم از آن ها بر روی ماشین دیگری نیز استفاده کنیم.
  4. با کلیک بر روی هر یک از گزینه های بعدی، می توانیم تعدادی رنگ جدید در پنل اضافه کنیم. یک پنجره نمایان می شود که می گوید آیا می خواهیم رنگ هایی که انتخاب کرده ایم را به رنگ های فعلی اضافه کنیم یا کلا جایگزین آن ها کنیم.
  5. دو گزینه ی دیگر، برای بستن همین پنل یا کل پنل های موجود در این گروه است.

 

برگرداندن پنل swatches به حالت اولیه

برای برگرداندن پنل swatches به حالت اولیه، کافی است تا بر روی آیکون موجود در بالا و سمت راست این پنل کلیک کنیم. سپس در منوی باز شده، بر روی گزینه ی reset swatches کلیک کنیم.

بارگذاری مجموعه swatch جدید درون پنل swatches فتوشاپ

برای بارگذاری مجموعه swatch جدید درون پنل swatches، کافی است تا بر روی آیکون موجود در بالا و سمت راست این پنل کلیک کنیم. سپس در منوی باز شده، بر روی گزینه ی load swatches کلیک کرده و در پنجره باز شده، فایل swatch مورد نظر را انتخاب کنیم.

 

آموزش کامل Effect ها، Adjustment ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

One Response to پنل swatches فتوشاپ آموزش ویژگی ها و کارکردها – Swatches Panel

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ