گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

ابزار brush tool در فتوشاپ ، برای کشیدن، کم کردن یا اضافه کردن به ماسک و … کاربرد دارد. در این آموزش گرافیشا، با مراحل استفاده از این ابزار و آپشن های آن آشنا می شویم.ابزار brush tool

 

مراحل استفاده از ابزار brush tool در فتوشاپابزار brush tool در فتوشاپ

 1. از نوار ابزار، ابزار brush tool را انتخاب می کنیم. (میانبر shift+b)
 2. بر روی تصویر می کشیم.
 3. این ابزار به خصوص وقتی که برای قسمت انتخاب شده، یک mask ایجاد کرده ایم، برای کم و زیاد کردن مقدار mask، کاربرد دارد. وقتی بر روی قسمت انتخاب شده، mask ایجاد می کنیم، قسمت موجود در mask با رنگ سفید و قسمتی از عکس که بیرون از mask می افتد با رنگ سیاه نمایش داده می شود. با استفاده از ابزار براش، با انتخاب رنگ سفید به عنوان foreground، می توانیم به مقدار mask اضافه کنیم و با انتخاب رنگ سیاه به عنوان foreground می توانیم از مقدار mask کم کنیم.

 

آپشن های ابزار brush tool در فتوشاپ

آموزش ابزار brush tool در فتوشاپ

 1. در منوی باز شونده ی سمت چپ، می توانیم اندازه، میزان سختی و نوع براش را تغییر دهیم. اگر در هر کجای سند راست کلیک کنیم، نیز می توانیم به این منو دسترسی داشته باشیم.
 2. آیکون دوم، پنل brush را باز می کند.
 3. منوی بازشونده بعدی، مربوط به blend mode براش است.
 4. در قسمت بعدی، می توانیم میزان opacity که میزان کدری براش است را تعیین کنیم.
 5. ویژگی flow: میزان قدرت ابزار را تعیین می کند. هر چه بیشتر باشد، ابزار موثر تر عمل می کند.
 6. airbrush: اگر فعال باشد، ابزار براش، همانند یک رنگ پاش عمل می کند. اگر فعال باشد، با جابه جا کردن موس وقتی که کلیک پایین است، رنگ پاشی انجام می شود. یعنی اثر ابزار، خارج محدوده ای که در حال کار کردن هستیم را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

 

blend mode های اضافه برای ابزار brush tool در فتوشاپ

چند blend mode نسبت blend modeهای معمولی، برای ابزارهایی مثل brush tool موجود است:

 1. Behind: اگر این مود انتخاب شده باشد، وقتی که با استفاده از ابزار brush tool، چیزی می کشیم، زیر لایه ی فعال، کشیده می شود. در حالی که رویکرد معمولی این است که روی آن کشیده شود.
 2. Clear: اگر این مود فعال باشد، استفاده از ابزار brush tool باعث می شود که محتوی لایه ی فعلی از بین برود. که مثل ابزار eraser tool عمل می کند.

 

مثالی از استفاده از ابزار brush tool در فتوشاپ به صورت زیر است:

ابزار brush tool در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ