گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از ابزار color sampler tool در فتوشاپ ، می توانیم مقدار رنگ ها در مد RGB  را برای نمونه هایی که بر روی تصویر قرار می دهیم را محاسبه کنیم.

 ابزار color sampler tool

مراحل استفاده از ابزار color sampler tool در فتوشاپآموزش  ابزار color sampler tool

  1. ابزار Color Sampler Tool را از نوار ابزار انتخاب می کنیم. (میانبر shift+i)
  2. سپس در یک جای تصویر کلیک می کنیم.
  3. فتوشاپ به صورت اتوماتیک پنل info را باز می کند و مقادیر RGB را برای نمونه، تعیین می کند.

نکته: حداکثر تا 4 نمونه می توانیم بر روی تصویر قرار دهیم.

نکته: می توانیم در هر کدام از نمونه ها را جابه جا کنیم. برای این کار، اشاره گر موس را بالای نمونه ی مورد نظر می بریم تا cursor تغییر کند. سپس آن را جابه جا می کنیم.

نکته: برای حذف یک نمونه، کلید alt را گرفته و بر روی نمونه کلیک می کنیم.

نکته: اگر می خواهیم که مود رنگ بندی، بر اساس مود دیگری غیر از RGB باشد. مثلا CMYK؛ کافی است که بر روی یکی از نمونه ها کلیک راست کرده و مود مورد نظر را انتخاب کنیم.

 

نوار آپشن ابزار color sampler tool در فتوشاپ

آموزش ابزار color sampler tool در فتوشاپ

  1. ویژگی sample size: با استفاده از این ویژگی، نقطه ای که ابزار eyedropper tool، نمونه را از آنجا برمی دارد را تعیین می کنیم. اگر می خواهیم که فقط یک پیکسل را در نظر بگیرد، گزینه ی point sample و اگر می خواهیم محدوده ای از پیکسل های تصویر را برای نمونه برداری در نظر بگیرد، یکی از گزینه های دیگر را انتخاب می کنیم.
  2. دکمه ی clear: با استفاده از این دکمه، تمام نمونه ها پاک می شوند.

 

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ