گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از ابزار custom shape tool در فتوشاپ ، می توانیم که از شکل های آماده ی خود فتوشاپ یا شکل هایی که خودمان ساخته و ذخیره کرده ایم، استفاده کنیم.

آموزش ابزار custom shape tool

 

مراحل استفاده از ابزار custom shape tool در فتوشاپ

ابزار custom shape tool

 1. از نوار ابزار، ابزار custom shape tool را انتخاب می کنیم. (میانبر shift+u)
 2. رنگ شکل را با استفاده از ویژگی fill تنظیم می کنیم.
 3. اندازه ی stroke و رنگ آن را نیز با استفاده از ویژگی stroke تنظیم می کنیم.
 4. شکل مورد نظر را با استفاده از ویژگی shape انتخاب می کنیم.
 5. کافی است در یک نقطه کلیک کرده و بکشیم و در جای دیگر رها کنیم.
 6. روش دیگر کشیدن شکل در فتوشاپ، این است که: در یک نقطه کلیک کنیم و سپس از پنجره ی باز شده، width, height را مشخص کرده و سپس ok کنیم.

 

نوار آپشن ابزار custom shape tool در فتوشاپ

آموزش ابزار custom shape tool در فتوشاپ

 1. در منوی بازشونده ی اول، می توانیم 3 حالت را انتخاب کنیم: shape, path, pixel. برای ساختن شکل هندسی، باید آن را بر روی shape قرار دهیم.
 2. ویژگی Fill: وقتی که شکل را کشیدیم، درون آن باید با چیزی پر شود. با کلیک بر روی آن می توانیم اینرا مشخص کنیم. می تواند یک رنگ بخصوص، یک gradient، باشد. همچنین می تواند transparent باشد، که یعنی می خواهیم پس زمینه از درون آن مشخص باشد.
 3. ویژگی stroke: دور شکلی که می کشیم نیز یک حاشیه وجود دارد که stroke نام دارد. با کلیک بر روی آن می توانیم اینرا مشخص کنیم. می تواند یک رنگ بخصوص، یک gradiant، باشد. همچنین می تواند no color باشد، که یعنی نمی خواهیم strokeای داشته باشیم.
 4. با استفاده از منوی بازشونده ی بعدی، می توانیم مشخص کنیم که اندازه ی stroke چقدر باشد.
 5. منوی بازشونده ی بعدی، برای این است که شکل stroke را مشخص کنیم: می تواند یک خط ممتد بدون شکستگی باشد، می تواند نقطه نقطه باشد و…
 6. ویژگی width : طول شکل را مشخص می کند.
 7. ویژگی height: ارتفاع شکل را مشخص می کند.
 8. یک آیکون کوچک نیز بین حرف های w, h وجود دارد، کلیک بر روی آن، باعث می شود که طول و ارتفاع به یک اندازه تغییر کنند. یعنی تغییر در یکی، باعث تغییر در دیگری نیز می شود.
 9. منوی بازشونده ی بعدی، می تواند 6 مقدار داشته باشد:
  1. New layer: اگر بر روی این گزینه باشد، هر شکلی که در صفحه می کشیم، در یک لایه ی جدید قرار می گیرد.
  2. Combine shapes: این گزینه باعث می شود که همه ی شکل های ما در یک لایه قرار گیرند.
  3. Subtract front shape: اگر یک شکل در صفحه داشته باشیم و بخواهیم یک شکل دیگر را از آن کم کنیم. (به اندازه ی یک شکل دیگر از آن ببریم) از این گزینه استفاده می کنیم.
  4. Intersect shape areas: قسمت های مشترک بین دو شکل را در نظر می گیرد.
  5. Exclude overlapping shapes: اگر این گزینه فعال باشد، مسیر هایی که با هم تداخل دارند، به صورت مسیر های جداگانه در نظر گرفته می شوند.
  6. Merge shape components: بعد از هر بار استفاده از موارد بالا، باید این گزینه را به کار ببریم تا تغییرات اعمال شوند و شکل نهایی حاصل شود.
 10. ویژگی path alignment: با استفاده از این ویژگی می توانیم align بین چند شکل موجود در تصویر که انتخاب شده اند را تنظیم کنیم. ابتدا ابزار path selection tool را اانتخاب می کنیم. سپس تمام شکل هایی که می خواهیم align شوند را انتخاب می کنیم. و یکی از گزینه ها را انتخاب می کنیم.
 11. گزینه ی بعدی نیز برای بردن یک شکل زیر شکل دیگر یا جلوی شکل دیگر کاربرد دارد.
 12. ویژگی shape: با کلیک بر روی آن، می توانیم لیست شکل ها را ببینیم. حال بر روی علامت چرخ دنده کلیک می کنیم و گزینه ی all را می زنیم تا لیست تمام شکل های موجود در فتوشاپ را ببینیم.
 13. آیکون چرخ دنده، تعدادی آپشن در اختیار می گذارد: مثلا کشیدن شکل هایی با سایز یکسان و… که با استفاده از کلید های alt یا shift یا alt, shift با هم در هنگام استفاده از این ابزار، می توانیم به این آپشن ها دسترسی داشته باشیم.
 14. ویژگی align edges: شکل را به توری align می کند.

 

مثالی از استفاده از ابزار custom shape tool در فتوشاپ به صورت زیر است:

ابزار custom shape tool در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ