گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

ابزار magic wand tool در فتوشاپ ، یکی از ابزار های هوشمند و پر کابرد برای انتخاب تصویر است. در این آموزش، با مراحل استفاده از این ابزار و نوار آپشن آن آشنا می شویم.

گاهی اوقات عکس هایی وجود دارند که background آنها یک رنگ مشخص دارد و خود عکس ممکن است در قسمت های از هم گسیخته ای باشد، در این صورت، استفاده از هیچ کدام از ابزار lasso tool، quick selection tool، marquee tool ممکن است روش مناسبی نباشد. نمونه ای از این نوع عکس ها، عکس موجود در مثال زیر است.ابزار magic wand tool

در این عکس و عکس های مشابه، برای انتخاب کردن عکس و جدا کردن آن از background، از ابزار magic wand tool در فتوشاپ استفاده می کنیم.

 

انتخاب ابزار magic wand tool در فتوشاپ

مراحل استفاده از ابزار magic wand tool در فتوشاپ

 1. در نوار ابزار، ابزار magic wand tool را انتخاب می کنیم. (میانبر shift+w)
 2. بسته به اینکه تفاوت سطح luminance بین پیکسل های background و تصویری که می خواهیم جدا کنیم، چقدر است، ویژگی tolerance را تنظیم می کنیم.
 3. بسته به اینکه قسمت هایی که می خواهیم جدا کنیم، پیوسته یا گسسته اند، تیک گزینه contiguous را می زنیم.
 4. حال در هر جای پس زمینه، فقط یک کلیک می کنیم. تا همه ی background انتخاب شود.
 5. سپس کلید های ctrl+shift+I را فشار می دهیم یا از select->inverse را انتخاب کنیم؛ تا قسمت های عکس به غیر از Background انتخاب شوند.

 

آپشن های ابزار magic wand tool در فتوشاپ

ابزار magic wand tool در فتوشاپ

 1. فرض کنیم با استفاده از این ابزار یک شکل کشیده ایم و حال می خواهیم یک شکل دیگر در کنار آن بکشیم بدون این که شکل اول از دست برود. برای این کار؛ گزینه ی دوم را انتخاب می کنیم سپس شکل دوم را می کشیم یا می توانیم در هنگام کشیدن شکل دوم، کلید شیفت را نگه داریم.
 2. فرض کنیم می خواهیم قسمتی از شکل اول را جدا کنیم. برای این کار، گزینه ی سوم را انتخاب می کنیم یا در هنگام جداسازی، کلید alt را نگه می داریم.
 3. فرض کنیم می خواهیم قسمت مشترک شکل اول با شکل که در ادامه می خواهیم بکشیم را به دست آوریم، برای این کار، گزینه ی سوم را انتخاب می کنیم یا کلیدهای shift+alt را نگه می داریم، سپس شکل دوم را می کشیم.
 4. با استفاده از گزینه ی بعدی، می توانیم اشتراک قسمت کشیده شده و قسمتی که در ادامه رسم می کنیم را به دست آوریم.
 5. ویژگی sample size: با استفاده از این ویژگی، نقطه ای که این ابزار، نمونه را از آنجا بر می دارد را تعیین می کنیم. اگر می خواهیم که فقط یک پیکسل را در نظر بگیرد، گزینه ی point sample و اگر می خواهیم محدوده ای از پیکسل های تصویر را برای نمونه برداری در نظر بگیرد، یکی از گزینه های دیگر را انتخاب می کنیم.
 6. ویژگی tolerance: که سطح luminance را تعیین می کند. مثلا اگر بر روی 32 باشد، یعنی وقتی که با استفاده از این ابزار بر روی یک نقطه کلیک می کنیم، فتوشاپ تمام پیکسل هایی که سطح luminanceشان تا 32 واحد بیشتر یا کمتر از سطح luminance پیکسل انتخاب شده اند را برای رنگ کردن در نظر می گیرد.
 7. ویژگی anti-alias: اگر این ویژگی فعال باشد، فتوشاپ به صورت اتوماتیک کناره های ناحیه ی مورد نظر را به آرامی محو می کند تا به صورت یکنواخت در آید.
 8. ویژگی contiguous: اگر فعال باشد، قسمت هایی که انتخاب می شوند باید حتما در کنار هم و به صورت پیوسته باشند.
 9. ویژگی sample all layers: با انتخاب این گزینه، وقتی که در حال انتخاب تصویر هستیم، لایه های دیگر نیز در نظر گرفته می شوند.
 10. دکمه refine edge: با کلیک بر روی این گزینه، پنجره refine edge باز می شود و می توانیم قسمت انتخاب شده را بهتر انتخاب و ویرایش کنیم و یا آن را به ماسک تبدیل کنیم.

 

مثالی از استفاده از ابزار magic wand tool در فتوشاپ به صورت زیر است:

آموزش ابزار magic wand tool در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ