گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

ابزار magnetic lasso tool در فتوشاپ ، ابزار بسیار قدرتمند و هوشمند از خانواده ابزار lasso است که به صورت خودکار pixel های موجود در عکس را می بیند و به آن ها می چسبد.

ابزار magnetic lasso tool در فتوشاپ

مراحل استفاده از ابزار magnetic lasso tool در فتوشاپ

ابزار magnetic lasso tool در فتوشاپ

 

 1. ابزار magnetic lasso tool را از نوار ابزار انتخاب می کنیم. (میانبر shift+l)
 2. سپس در یک جای تصویر کلیک می کنیم و به آرامی شروع به حرکت در کنار قسمتی که می خواهیم انتخاب شود، می کنیم.
 3. در نهایت که شکل مورد نظر حاصل شد، باید به نقطه ی اول برگردیم و کلیک را رها کنیم. یا می توانیم از کلید های ctrl+click استفاده کنیم.

 

 

 

نوار آپشن ابزار magnetic lasso tool در فتوشاپ

آپشن های ابزار magnetic lasso tool در فتوشاپ

 1. فرض کنیم با استفاده از ابزار magnetic lasso tool، یک شکل کشیده ایم و حال می خواهیم یک شکل دیگر در کنار آن بکشیم بدون این که شکل اول از دست برود. برای این کار؛ گزینه ی دوم را انتخاب می کنیم سپس شکل دوم را می کشیم یا می توانیم در هنگام کشیدن شکل دوم، کلید شیفت را نگه داریم.
 2. فرض کنیم می خواهیم قسمتی از شکل اول را جدا کنیم. برای این کار، گزینه ی سوم را انتخاب می کنیم یا در هنگام جداسازی، کلید alt را نگه می داریم.
 3. فرض کنیم می خواهیم قسمت مشترک شکل اول با شکل که در ادامه می خواهیم بکشیم را به دست آوریم، برای این کار، گزینه ی سوم را انتخاب می کنیم یا کلیدهای shift+alt را نگه می داریم، سپس شکل دوم را می کشیم.
 4. با استفاده از گزینه ی بعدی، می توانیم اشتراک قسمت کشیده شده و قسمتی که در ادامه رسم می کنیم را به دست آوریم.
 5. ویژگی feather: با افزایش این گزینه، دور و بر قسمت انتخاب شده، بیشتر محو می شود.
 6. ویژگی anti-alias: اگر این ویژگی فعال باشد، فتوشاپ به صورت اتوماتیک کناره های ناحیه ی مورد نظر را به آرامی محو می کند تا به صورت یکنواخت در آید.
 7. ویژگی width: فتوشاپ با استفاده از این ویژگی، تعیین می کند که فاصله ی اشاره گر موس از گوشه های شی ای که در حال انتخاب آن هستیم، چقدر است. هر چه بیشتر باشد، فاصله ی اشاره گر موس با شی ای که در حال انتخاب آن هستیم، می تواند بیشتر شود، بدون این که کنترل از دست رود.
 8. ویژگی contrast: تضاد بین گوشه های شی ای که می خواهیم انتخاب کنیم را در این قسمت می توانیم تعیین کنیم.
 9. ویژگی frequency: هر چه بیشتر باشد، نقطه هایی که فتوشاپ به طور اتوماتیک بر روی مسیر قرار می دهد، بیشتر خواهند بود.
 10. دکمه refine edge: با کلیک بر روی این گزینه، پنجره refine edge باز می شود و می توانیم قسمت انتخاب شده را بهتر انتخاب و ویرایش کنیم و یا آن را به ماسک تبدیل کنیم.

 

مثالی از استفاده از ابزار magnetic lasso tool در فتوشاپ به صورت زیر است:

آموزش ابزار magnetic lasso tool در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ