گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

برای روتوش نقطه های حساس مثل نزدیکی های موها، یا گوش ها، معمولا از ابزار patch tool در فتوشاپ استفاده می کنیم. در این آموزش گرافیشا، با این ابزار آشنا می شویم.ابزار patch tool

مراحل استفاده از ابزار patch tool در فتوشاپ

آموزش ابزار spot healing brush tool

 1. از نوار ابزار، ابزار patch tool را انتخاب می کنیم. (میانبر shift+j)
 2. دور ناحیه ای که می خواهیم از بین برود را انتخاب می کنیم. (مثلا گوشواره یا…).
 3. دقت کنیم که در نوار ابزار، ویژگی source انتخاب شده باشد.
 4. سپس در نقطه ای درون این ناحیه کلیک کرده و کلیک را نگه داشته و موس را حرکت می دهیم و در جای مناسب ول می کنیم. تا محتوی این ناحیه با محتوی ناحیه ی مقصد، یکی شود.

نکته: با روشن کردن کلید caps lock، می توانیم cursor را تغییر دهیم تا به یک cursor دقیق تر برسیم.

 

استفاده از ابزار patch tool در فتوشاپ به صورت غیر مخرب

در آموزش های قبلی گفتیم که در هنگام روتوش کردن، مایلیم که قسمت هایی که روتوش می کنیم را در یک لایه ی جدا قرار دهیم. اما برای ابزار patch tool، در آپشن های آن، گزینه ای برای انتخاب لایه وجود ندارد، پس حتما باید آن را بر روی عکس اصلی اعمال کنیم.

اما برای حذف کردن کاری که با ابزار patch tool انجام داده ایم، باید چکار کنیم؟ کافی است که دور قسمتی که می خواهیم به حالت اول برگردانیم، را با استفاده از یکی از ابزار انتخاب، بگیریم. سپس Edit->Fill را انتخاب کنیم و از منوی باز شونده ی use، گزینه ی history را انتخاب می کنیم. تا به حالت اول برگردد.

 

آپشن های ابزار patch tool در فتوشاپ

آموزش ابزار patch tool در فتوشاپ

 1. فرض کنیم با استفاده از این ابزار یک شکل کشیده ایم و حال می خواهیم یک شکل دیگر در کنار آن بکشیم بدون این که شکل اول از دست برود. برای این کار؛ گزینه ی دوم را انتخاب می کنیم سپس شکل دوم را می کشیم یا می توانیم در هنگام کشیدن شکل دوم، کلید شیفت را نگه داریم.
 2. فرض کنیم می خواهیم قسمتی از شکل اول را جدا کنیم. برای این کار، گزینه ی سوم را انتخاب می کنیم یا در هنگام جداسازی، کلید alt را نگه می داریم.
 3. فرض کنیم می خواهیم قسمت مشترک شکل اول با شکل که در ادامه می خواهیم بکشیم را به دست آوریم، برای این کار، گزینه ی سوم را انتخاب می کنیم یا کلیدهای shift+alt را نگه می داریم، سپس شکل دوم را می کشیم.
 4. با استفاده از گزینه ی بعدی، می توانیم اشتراک قسمت کشیده شده و قسمتی که در ادامه رسم می کنیم را به دست آوریم.
 5. ویژگی patch می تواند دو حالت داشته باشد:
  • Normal: برای وقتی که می خواهیم عمل patch را به کلی خودمان انجام دهیم.
  • Content-aware: برای وقتی که ما patch را انجام می دهیم و خود فتوشاپ نیز مقداری در آن دخالت می کند و ار پیکسل های اطراف نیز تاثیر می پذیرد.
 6. دو تا آپشن داریم: یا اگر می خواهیم قسمت انتخاب شده را با یک قسمت دیگر از عکس جایگزین کنیم، باید تیک گزینه ی source را بزنیم. اما اگر می خواهیم که خود قسمت انتخاب شده را در جای دیگر از عکس کپی کنیم، باید تیک گزینه ی destination را بزنیم.
 7. ویژگی transparent: اگر تیک گزینه ی transparent را بزنیم، از قسمت کپی شده، می توانیم پس زمینه را ببینیم.
 8. ویژگی use pattern: می توانیم با استفاده از یک pattern مشخص، قسمت ها را پر کنیم.

 

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ