گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از ابزار ruler tool در فتوشاپ ، می توانیم فاصله ها و اندازه های اشیا، طول خط ها، زاویه بین خط ها را محاسبه کنیم. در این آموزش، با این ابزار آشنا می شویم.ابزار ruler tool

 

مراحل استفاده از ابزار ruler tool در فتوشاپآموزش ابزار ruler tool

 1. ابزار ruler tool، را از نوار ابزار انتخاب می کنیم. (میانبر shift+I)
 2. در یک نقطه کلیک کنیم، کلیک را پایین نگه داشته و در نقطه ی دیگری رها کنیم.

نکته: برای کشیدن خطوط مستقیم، باید کلیک شیفت را حین استفاده از ابزار ruler tool، پایین نگه داریم.

نکته: برای جابه جا کردن خطی که با استفاده از ابزار ruler tool کشیده ایم، موس را بالای خط می بریم تا علامت + کنار آن حذف شود، سپس خط را جابه جا می کنیم.

 

به دست آوردن زاویه بین دو خط با استفاده از ابزار ruler tool در فتوشاپ

خط اول را رسم کمی کنیم. حال کلید alt را نگه می داریم و موس را بالای یکی از دو انتهای خط رسم شده می بریم تا اشاره گر موس به شکل زاویه در آید، سپس از این نقطه یک خط دیگر رسم می کنیم.

 

نوار آپشن ابزار ruler tool در فتوشاپ

آموزش ابزار ruler tool در فتوشاپ

 1. ویژگی X: فاصله ی نقطه شروع خط کشیده شده از سمت چپ تصویر.
 2. ویژگی Y: فاصله ی نقطه شروع خط کشده شده از بالای تصویر.
 3. ویژگی W: طول افقی خط کشیده شده.
 4. ویژگی H: طول عمودی خط کشیده شده از نقطه شروع. اگر به طرف بالا برویم، ارتفاع منفی و اگر به طرف پایین برویم، مثبت می شود.
 5. ویژگی A: زاویه بین دو خط کشیده شده.
 6. ویژگی L1: طول خط کشیده شده ی اول. اگر زاویه 0 باشد، L1 برابر با W خواهد بود.
 7. ویژگی L2: طول خط کشده شده ی دوم.
 8. ویژگی use measurement scale: اگر این گزینه فعال باشد، مقادیر بالا تا دو رقم اعشار حساب می شوند و مقادیر به عدد نزدیک تر رند نمی شوند.
 9. ویژگی straighten layer: با یک خط افقی با استفاده از ابزار ruler tool می کشیم. سپس این گزینه را انتخاب می کنیم. که باعث می شود که لایه ی فعال، در جهتی که خط را کشیده ایم، مستقیم شود.
 10. ویژگی clear: خطی که با استفاده از ابزار ruler tool کشیده ایم را حذف می کند.

 

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ