گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از ابزار slice tool در فتوشاپ ، می توانیم یک تصویر را به تعدادی تصویر تبدیل کرده و در وب منتشر کنیم. در این آموزش، با این ابزار آشنا می شویم.

آموزش ابزار slice tool

مراحل استفاده از ابزار slice tool در فتوشاپ

  1. ابزار slice tool را در نوار ابزار انتخاب می کنیم. (میانبر shift+c)ابزار slice tool
  2. در یک نقطه از تصویر، کلیک کرده، کلیک را پایین نگه می داریم و می کشیم و در جای دیگر رها می کنیم.
  3. سپس File->save for web را انتخاب می کنیم. تا قسمت ها را برای به صورت بهینه برای وب، ذخیره کنیم.

 

نکته: اگر در هنگام استفاده از ابزار slice tool، کلید alt را پایین نگه داریم، slice به مرکزیت نقطه ی شروع خواهد بود نه این که از آنجا شروع شود.

نکته: استفاده از کلید shift در هنگام کشیدن slice، باعث می شود که یک مربع با طول و عرض یکسان ساخته شود.

نکته: در همین حین که در حال کشیدن slice هستیم، یعنی کلیک پایین است، می توانیم کلید space را پایین نگه داریم و موس را جابه جا کنیم، تا slice جابه جا شود.

بعد از اینکه slice مورد نظر را ساختیم، می توانیم ابعاد آن را تغییر دهیم. همچنین می توانیم موس را درون slice برده و وقتی که شکل اشاره گر تغییر کرد، می توانیم slice را جابه جا کنیم.

 

کپی کردن یک slice با استفاده از ابزار slice tool در فتوشاپ

با استفاده از ابزار slice tool، می توانیم از یک slice مشابه slice ساخته شده، بسازیم. برای اینکار، وقتی که یک slice ساختیم، کلید alt را نگه می داریم و درون slice، درگ و دراپ می کنیم.

 

نوار آپشن ابزار slice tool در فتوشاپ

آموزش ابزار slice tool در فتوشاپ

  1. ویژگی style: می توانیم 3 حالت داشته باشد. normal که حالت معمولی کشیدن یک slice است. حالت fixed aspect ratio: که بسته به اینکه ویژگی های width و height چه باشند، ابعاد slice با همان نسبت ها تغییر می کند. حالت fixed size، نیز برای وقتی است که می خواهیم یک slice با ابعاد مشخص داشته باشیم. که ابتدا ابعاد را با استفاده از ویژگی های width, height تنظیم می کنیم و سپس slice را می کشیم.
  2. دکمه slices from guides: وقتی که خط guide در صفحه کشیده شده باشد، این گزینه فعال می شود و با فشار دادن این دکمه، تصویر با توجه به این guide ها، به بخش هایی تقسیم می شود.

 

برای اضافه کردن guide جدید به تصویر، کافی است کلیدهای atrl+r را فشار دهیم، سپس از خط کش ظاهر شده در بالا یا سمت چپ تصویر، یک خط را کشیده و در تصویر اصلی رها کنیم.

 

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

One Response to ابزار slice tool در فتوشاپ – Slice Tool

  • سلام ممکنه بگید اسلایس جعبه ابزار با اسلایسی که توی منوی view هست چه تفاوتی داره و چکار میکنه اسلایس منوی ویو ظاهرا کار خاصی انجام نمیده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ