گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

ابزار smudge tool در فتوشاپ ، برای گسترش دادن و مخلوط کردن قسمت های تصویر کاربرد دارد.  در این آموزش گرافیشا، با مراحل استفاده از آن و آپشن های این ابزار آشنا می شویم.ابزار smudge tool

 

مراحل استفاده از ابزار smudge tool در فتوشاپآموزش ابزار smudge tool

 1. از نوار ابزار، ابزار smudge tool را انتخاب می کنیم. (میانبر ندارد.)
 2. در پنل layers، در بالای لایه ای که می خواهیم ویرایش کنیم، یک لایه ی جدید می سازیم. هدفمان از این کار، این است که عکس اصلی، تغییر نکند. (نمی خواهیم یک destructive modification) داشته باشیم.
 3. وقتی که لایه ی جدید ساخته شد، نمی توانیم به همین راحتی، بر روی آن بکشیم و انتظار داشته باشیم که روی تصویر اصلی تغییری اعمال شود، چرا که درون یک لایه ی دیگر هستیم. به همین دلیل هم از نوار آپشن مربوط به ابزار smudge tool، تیک گزینه ی sample all layers را انتخاب می کنیم.
 4. اندازه ی براش را تنظیم می کنیم.
 5. قدرت ابزار را نیز با استفاده از ویژگی strength تنظیم می کنیم.
 6. حال شروع به کشیدن بر روی قسمت هایی از تصویر که می خواهیم مخلوط شوند، می کنیم.

 

نوار آپشن ابزار smudge tool در فتوشاپ

آموزش ابزار smudge tool در فتوشاپ

 1. از منوی بازشونده ی اول که در ابتدا بر روی 65 است، می توانیم اندازه قلم موی dodge، میزان hardness و نوع آن را انتخاب کنیم.
 2. آیکون بعدی، برای show/hide کردن پنل brush کاربرد دارد.
 3. منوی باز شونده ی بعدی، برای تنظیم مود آن است.
 4. با استفاده از ویژگی strength، می توانیم قسمت های مختلف عکس را با درجه های مختلفی مخلوط کنیم.(هر قسمت که می خواهیم بیشتر مخلوط باشد، یا strength را بیشتر می کنیم و یا چند بار بر روی آن قسمت می کشیم.)
 5. تیک گزینه ی sample all layers، باید فعال باشد، تا لایه ی های زیر لایه ی فعلی را تحت تاثیر قرار دهد. در غیر این صورت، همان طور که اشاره شد، استفاده از این ابزار، در لایه ی فعلی، تاثیری بر روی لایه تصویر ندارد.
 6. ویژگی finger painting: اگر فعال باشد، در هنگام مخلوط کردن تصویر، از رنگ foreground نیز مقداری استفاده می کند.

 

مثالی از استفاده از ابزار smudge tool در فتوشاپ به صورت زیر است:

ابزار smudge tool در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ