گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

برای نوشتن کلمه، متن و پاراگراف، می توانیم از ابزار type tool در فتوشاپ استفاده کنیم. در این آموزش گرافیشا، با مراحل استفاده از آن و آپشن های این ابزار آشنا می شویم.آموزش ابزار type tool

ابزار type tool، در حقیقت همان ابزار horizontal type tool است که به type tool معروف است.

 

مراحل استفاده از ابزار type tool در فتوشاپابزار type tool

 1. از نوار ابزار، ابزار horizontal type tool را انتخاب می کنیم. (میانبر shift+t)
 2. بر روی تصویر کلیک می کنیم.
 3. فونت، اندازه و رنگ فونت را تنظیم می کنیم.
 4. متن مورد نظر را می نویسیم.
 5. آیکون تیک در نوار ابزار را انتخاب می کنیم.

 

تغییر مکان و اندازه ی نوشته با استفاده از ابزار type tool در فتوشاپ

اگر در هنگام تایپ کردن، تصمیم گرفتیم که جای نوشته را عوض کنیم، کافی است کلید ctrl را بگیریم و نوشته را در جای دلخواه قرار دهیم. همچنین می توانیم با تغییر گوشه های آن، وقتی که کلید ctrl را گرفته ایم، اندازه نوشته را تغییر دهیم.

 

خارج شده از حالت type

وقتی که کار نوشتن انجام شد، برای خارج شدن از این حالت، کافی است که یک ابزار دیگر را انتخاب کنیم. یا می توانیم در پنل آپشن های ابزار type، در سمت راست، یکی از دو آیکون کنار آیکون 3D را انتخاب کنیم. یکی برای اعمال نوشته و دیگری برای حذف تغییراتی که به تازگی بر روی آن اعمال کرده ایم.

 

نکته ی مهمی که در کار کردن با ابزار type tool در فتوشاپ باید به آن دقت کنیم، این است که این نوشته هایی که ایجاد می کنیم، در یک لایه ی جدا قرار می گیرند و این لایه، یک وکتور است، یعنی هر موقع که خواستیم، می توانیم اندازه ی متن را تغییر دهیم بدون اینکه تغییری در کیفیت ایجاد شود.

 

روش پیش نمایش فونت ها با استفاده از ابزار type tool در فتوشاپ

فرض کنیم که می خواهیم فونت ها را یکی یکی بر روی متن اعمال کنیم تا ببینیم که متن به چه شکل در می آید. برای اینکه سریعا بتوانیم این کار را انجام دهیم، به صورت زیر عمل می کنیم:

ابتدا در نوار آپشن، بر روی فونتی که الآن انتخاب شده است، یک کلیک می کنیم. سپس با استفاده از کلیدهای پایین و بالا، بین فونت ها جابه جا می شویم و همزمان می توانیم تغییر اعمال شده را بر روی متن اصلی ببینیم. تا زمانی که فونت مورد نظر را پیدا کنیم.

 

از بین بردن حاله دور متن

فرض کنیم یک متن نوشته ایم و می خواهیم که رنگ آن را عوض کنیم. باید ابتدا متن را انتخاب کنیم. سپس بر روی آیکون مربوط به رنگ در نوار آپشن ابزار type کلیک کنیم و از آنجا رنگ مورد نظر را انتخاب کنیم. اما چون متن انتخاب شده است، نمی توانیم رنگ اعمال شده را ببینیم. با استفاده از کلیدهای ctrl+h می توانیم هاله ای که دور قسمت انتخاب شده ایجاد می شود را نامریی کنیم.

 

روش اعمال سریع رنگ foreground بر روی تصویر

فرض کنیم رنگ foreground را تغییر داده ایم و می خواهیم سریعا این رنگ را بر روی متن نیز اعمال کنیم. با استفاده از کلیدهای alt+backspace ، اینکار را می کنیم.

 

بررسی نوار آپشن ابزار type tool در فتوشاپ

آموزش ابزار type tool در فتوشاپ

 1. Toggle text orientation: می توانیم نوشته را از حالت افقی به عمودی یا از عمودی به افقی در آوریم.
 2. منوی بازشونده ی بعدی، برای تعیین فونت است.
 3. در منوی بعدی می توانیم style را تنظیم کنیم. مثلا bold, italic,….
 4. در منوی بعدی می توانیم، اندازه را تنظیم کنیم.
 5. آیکون بعدی نیز برای تنظیم سطح روی نوشته است که می تواند به صورت صاف، تیز، دندانه دندانه و…باشد.
 6. 3 آیکون بعدی، برای تنظیم align متنی است که می خواهیم بنویسیم. نوشته، می تواند چپ به راست، وسط نویس یا راست به چپ باشد.
 7. در قسمت بعدی، با کلیک بر روی رنگ، می توانیم رنگ متن را تنظیم کنیم.
 8. آیکون بعدی برای این است که متن را به شکل warp درآوریم. که همانند استفاده از Edit->Transform->warp است.
 9. آیکون بعدی هم پنل character را باز می کند.

 

مثالی از استفاده از ابزار type tool در فتوشاپ به صورت زیر است:

ابزار type tool در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ