گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

در این آموزش گرافیشا، لیست انواع ابزار های فتوشاپ همراه با آیکون آن ها و توضیح مختصری درباره ی آن ها و لینکی به صفحه ی هر کدام از آن ها قرار داده ایم. امیدوارم از این آموزش لذت ببرید. با ما همراه باشید.

 

ابزار

آیکون

توضیح

ابزار move tool

ابزار move tool در فتوشاپ

با استفاده از ابزار move tool، می توانیم جای لایه ها را در صفحه تغییر دهیم.
ابزار rectangular marquee tool

ابزار rectangular marquee tool در فتوشاپ

با استفاده از rectangular marquee tool، می توانیم مستطیل، مربع، خط افقی، خط عمودی، بیضی و دایره را از یک عکس انتخاب کنیم.
ابزار elliptical marquee tool ابزار elliptical marquee tool در فتوشاپ با استفاده از ابزار elliptical marquee tool ، می توانیم اشکالی به صورت دایره و بیضی را از یک عکس انتخاب کنیم.
ابزار single row marquee tool ابزار single row marquee tool در فتوشاپ با استفاده از ابزار single row marquee tool، می توانیم در تصویر انتخاب هایی به اندازه ی یک پیکسل ارتفاع و عرض کل تصویر، انجام دهیم.
ابزار single column marquee tool ابزار single column marquee tool در فتوشاپ با استفاده از ابزار single column marquee tool، می توانیم در تصویر انتخاب هایی به اندازه ی یک پیکسل عرض و ارتفاع کل تصویر، انجام دهیم.
ابزار lasso tool ابزار lasso tool در فتوشاپ ابزار lasso tool، دقیقا همانند ابزار rectangular marquee tool است با این تفاوت که شکل هایی که می توانیم بکشیم، شکل های مشخص مثل دایره یا مستطیل نیستند، بلکه می توانند هر شکل دلخواهی باشند.
ابزار polygonal lasso tool ابزار polygonal lasso tool در فتوشاپ ابزار polygonal lasso tool، دقیقا همانند ابزار lasso tool است با این تفاوت که برای شکل هایی که دندانه های زیادی دارند، مناسب است.
ابزار magnetic lasso tool ابزار magnetic lasso tool در فتوشاپ ابزار بسیار قدرتمند و هوشمند از خانواده ابزار lasso tool، ابزار magnetic lasso tool است. که به صورت خودکار pixelهای موجود در عکس را می بیند و به آن ها می چسبد.
ابزار crop tool آموزش ابزار crop tool در فتوشاپ دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است از ابزار crop استفاده کنیم. مثلا ممکن است بخواهیم aspect ratio ی عکس را تغییر دهیم یا بخواهیم ابتدا اندازه ی عکس را به اندازه ی دلخواه درآوریم و سپس کار کردن بر روی آن را شروع کنیم.
ابزار perspective crop tool کارکرد آن، همانند ابزار crop tool است، با این تفاوت، که در crop tool، فقط می توانیم شکل های مربع و مستطیل بسازیم. اما در perspective crop tool، می توانیم گوشه ها را تغییر دهیم تا به شکل مورد نظر برسیم.
ابزار slice tool ابزار slice-tool با استفاده از ابزار slice tool، می توانیم یک تصویر را به تعدادی تصویر تبدیل کرده و در وب منتشر کنیم.
ابزار select slice tool ابزار select slice tool، برای انتخاب، جابه جا کردن و تغییر اندازه دادن slice هایی که با استفاده از ابزار slice tool ایجاد شده اند، کاربرد دارند.
ابزار eyedropper tool ابزار eyedropper-tool با استفاده از ابزار eyedropper tool، می توانیم رنگ پیش زمینه یا پس زمینه را از درون تصویر نمونه برداری کرده و تغییر دهیم.
ابزار 3d Material Eyedrpper tool
ابزار Color Sampler Tool ابزار color sampler tool با استفاده از ابزار Color Sampler Tool، می توانیم مقدار RGB نمونه هایی که بر روی تصویر قرار می دهیم را محاسبه کنیم.
ابزار Ruler Tool  ابزار ruler tool با استفاده از ابزار Ruler Tool، می توانیم فاصله ها و اندازه های اشیا، طول خط ها، زاویه بین خط ها را محاسبه کنیم.
ابزار note tool  ابزار note tool با استفاده از ابزار note tool، می توانیم یک نوشته درباره ی اینکه کار طراحی تا کجا پیش رفته ذخیره کنیم تا در بارهای بعدی که سند را باز می کنیم، بدانیم از کجا باید شروع کنیم.
ابزار count tool  ابزار count tool ابزار count tool، برای شمارش تعداد اشیای از یک نوع، در فتوشاپ کاربرد دارد.
ابزار spot healing brush tool  ابزار spot healing brush tool ابزار spot healing brush tool برای روتوش صورت کاربرد دارد. این ابزار بیشتر برای روتوش صورت قسمت هایی مثل پیشانی، گونه ها و گردن کاربرد دارد.
ابزار healing brush tool  آموزش ابزار healing brush tool ابزار healing brush tool، تا حدودی ویژگی های ابزار spot brush tool و ابزار clone stamp tool را با هم دارد.
ابزار patch tool  ابزار patch tool برای نقطه های حساس مثل نزدیکی های موها، یا گوش ها، معمولا از ابزار patch tool استفاده می کنیم.
ابزار content-aware move tool با استفاده از این ابزار، می توانیم یک شی موجود در عکس را بگیریم و آن را در جای دیگری از عکس قرار دهیم.
ابزار red eye tool  ابزار red eye tool با استفاده از ابزار red eye tool، می توانیم قرمزی چشم که در هنگام گرفتن عکس ایجاد شده اند را با چند کلیک ساده برطرف کنیم.
ابزار brush tool  ابزار brush tool ابزار brush tool، برای کشیدن، کم کردن یا اضافه کردن به ماسک و … کاربرد دارد.
ابزار pencil tool  ابزار pencil tool با استفاده از ابزار pencil tool می توانیم در صفحه خط رسم کنیم. با وجود ابزار brush tool، کمتر پیش می آید که از این ابزار استفاده کنیم.
ابزار Color Replacement Tool
ابزار Mixer Brush Tool
ابزار clone stamp tool  ابزار clone stamp tool ابزار clone stamp tool، جزو اولین ابزارهای فتوشاپ است. با استفاده از ابزار clone stamp tool، می توانیم یک بخش از عکس را کپی کرده و در جای دیگر paste کنیم.
ابزار pattern stamp tool  آموزش ابزار pattern stamp tool با استفاده از ابزار pattern stamp tool، می توانیم یک pattern مشخص را بر روی یک قسمت از تصویر بکشیم.
ابزار History Brush Tool
ابزار Art History Brush Tool
ابزار eraser tool  آموزش ابزار eraser tool با استفاده از ابزار eraser tool، می توانیم لایه ی انتخاب شده را پاک کنیم.
ابزار background eraser tool  ابزار background eraser tool با استفاده از ابزار background eraser tool، می توانیم لایه ی background را پاک کنیم.
بزار magic eraser tool  آموزش ابزار magic eraser tool ابزار magic eraser tool، به صورت اتوماتیک، قسمت هایی که از نظر رنگ مشابه اند را پاک می کند.
ابزار gradient tool  آموزش ابزار gradient tool با استفاده از ابزار gradient، می توانیم در سند gradient ایجاد کنیم، gradient های موجود را ویرایش کنیم و…
ابزار paint bucket tool  آموزش ابزار paint bucket tool با استفاده از ابزار paint bucket tool، می توانیم درون یک ناحیه ی مشخص از تصویر را با رنگ پیش زمینه یا پس زمینه پر کنیم.
ابزار 3D Material Drop Tool
ابزار blur tool  آموزش ابزار blur tool با استفاده از ابزار blur tool، می توانیم قسمت هایی از تصویر را بلوری کنیم.
ابزار sharpen tool  ابزار sharpen tool ابزار sharpen tool به خصوص برای sharpen قسمت هایی از تصویر که جزئیات زیادی دارد، مناسب است.
ابزار smudge tool  ابزار smudge tool ابزار smudge tool، برای گسترش دادن و مخلوط کردن قسمت های تصویر کاربرد دارد.
ابزار dodge tool  آموزش ابزار dodge tool برای اضافه کردن روشنی (brightness) در تصویر کاربرد دارد. به خصوص در کارهایی مثل روتوش چهره برای از بین بردن قسمت های سیاه صورت مفید است.
ابزار burn tool  آموزش ابزار burn tool برای اضافه کردن تاریکی (darkness) در تصویر کاربرد دارد. به خصوص در کارهایی مثل روتوش چهره برای از بین بردن قسمت های که نور چراغ روی صورت افتاده، مفید است.
ابزار sponge tool  آموزش ابزار sponge tool ابزار sponge tool، برای saturate یا desaturate کردن تصویر کاربرد دارد.
ابزار pen tool ابزار pen tool ابزار pen tool، ابزار بسیار قدرتمندی برای رسم شکل ها و مسیرهای پیچیده در فتوشاپ است. ابزار pen tool، یک مسیر برداری می کشد.
ابزار freeform pen tool  آموزش ابزار freeform pen tool ابزار freeform pen tool، یک مسیر برداری می کشد.(یعنی با افزایش سایز، کیفیت تغییر نمی کند.) ابزار freefrom pen tool، ابزار بسیار قدرتمندی برای رسم شکل ها و مسیرهای پیچیده در فتوشاپ است.
ابزار Add Anchor Point Tool آموزش ابزار add anchor point tool در فتوشاپ استفاده از ابزار Add Anchor Point Tool، در هنگام استفاده از ابزار pen tool صورت می گیرد. به همین دلیل هم، این ابزار، کلید میانبر ندارد و نوار آپشنی نیز برای آن وجود ندارد.
ابزار delete Anchor Point Tool آموزش ابزار delete anchor point tool در فتوشاپ استفاده از ابزار delete Anchor Point Tool، در هنگام استفاده از ابزار pen tool صورت می گیرد. به همین دلیل هم، این ابزار، کلید میانبر ندارد و نوار آپشنی نیز برای آن وجود ندارد.
ابزار Convert Point Tool  آموزش ابزار convert point tool در فتوشاپ با استفاده از ابزار Convert Point Tool، می توانیم نقطه هایی که با استفاده از ابزار pen tool یا ابزار freeform pen tool ساخته شده اند و فاقد آپشن هایی برای انعطاف مسیر هستند، را دارای آپشن کنیم.
ابزار horizontal type tool  آموزش ابزار type tool برای نوشتن کلمه، متن و پاراگراف، می توانیم از ابزار horizontal type tool استفاده کنیم. (ببینید: روش ساختن پاراگراف در فتوشاپ)
ابزار vertical type tool  آموزش ابزار vertical type tool تمام ویژگی ها و حتی پنل آپشن موجود در ابزار horizontal type tool در این ابزار نیز به همان شکل است.
بزار Horizontal Type Mask Tool  آموزش ابزار horizontal type mask to با استفاده از ابزار Horizontal Type Mask Tool، می توانیم یک متن را بنویسیم، و به محض اینکه کلید enter سمت چپ را فشار دهیم، نوشته به انتخاب تبدیل می شود.
ابزار vertical type mask tool آموزش ابزار vertical type mask tool با استفاده از ابزار vertical type mask tool، می توانیم یک متن را بنویسیم، و به محض اینکه کلید enter سمت چپ را فشار دهیم، نوشته به انتخاب تبدیل می شود.
ابزار Path Selection Tool آموزش ابزار path selection tool با استفاده ابزار Path Selection Tool، می توانیم کل مسیر را انتخاب کرده و جابه جا کنیم.
ابزار Direct Selection Tool آموزش ابزار direct selection tool با استفاده از ابزار Direct Selection Tool، می توانیم نه کل مسیر را بلکه نقطه های بر روی مسیر (anchor point) را جابه جا کنیم.
ابزار rectangle tool ابزار rectangle tool با استفاده از ابزار rectangle tool، می توانیم وکتور های مستطیل شکل در فتوشاپ بسازیم.
ابزار rounded rectangle tool آموزش ابزار rounded rectangle tool با استفاده از ابزار rounded rectangle tool، می توانیم یک مستطیل با گوشه های گرد در فتوشاپ بسازیم.
ابزار ellipse tool آموزش ابزار ellipse tool با استفاده از ابزار ellipse tool، می توانیم وکتور های بیضی شکل و دایره ای شکل در فتوشاپ بسازیم.
ابزار polygon tool آموزش ابزار polygon tool با استفاده از ابزار polygon tool، می توانیم چند ضلعی رسم کنیم. استفاده ی مهم این ابزار، برای کشیدن ستاره است.
ابزار line tool آموزش ابزار line tool با استفاده از ابزار line tool، می توانیم خط رسم کنیم.
ابزار custom shape tool آموزش ابزار custom shape tool با استفاده از ابزار custom shape tool، می توانیم که از شکل های آماده ی خود فتوشاپ یا شکل هایی که خودمان ساخته و ذخیره کرده ایم، استفاده کنیم.
ابزار hand tool ابزار hand tool ابزار hand tool، برای تغییر زاویه ی دید کاربرد دارد.
ابزار rotate view tool آموزش ابزار rotate view tool با استفاده از ابزار rotate view tool، می توانیم زاویه ی دید را تغییر دهیم. دقت کنیم که این ابزار، همانند ابزار crop tool نیست که پیکسل های تصویر را از بین ببرد. بلکه فقط زاویه ی دید را تغییر می دهد.
ابزار zoom tool ابزار zoom-tool ابزار zoom tool برای بزرگ نمایی و کوچک نمایی کاربرد دارد.
رنگ های foreground و background برای تنظیم رنگ های پس زمینه و پیش زمینه کاربرد دارد.
ابزار Edit in Quick Mask Mode ابزار edit in quick mask mode در فتوشاپ برای تغییر و اصلاح قسمت انتخاب شده از تصویر، از ابزارEdit in Quick Mask Mode استفاده می کنیم.

با استفاده از ابزار change screen mode، می توانیم حالت نمایش صفحه را تنظیم کنیم. در این آموزش، با این ابزار آشنا می شویم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ