گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

در این آموزش فتوشاپ گرافیشا، می خواهیم تا با استفاده از فیلتر clouds، و ابزار های paint bucket tool و تعدیل levels، ترفند ایجاد ابر در فتوشاپ را توضیح دهیم.

برای آموزش ترفند ایجاد ابر در فتوشاپ ، مراحل زیر را طی می کنیم

 1. یک لایه ی جدید در پنل layers می سازیم.
 2. کلید G را فشار می دهیم تا ابزار paint bucket tool انتخاب شود. یک رنگ آبی آسمانی انتخاب می کنیم و بر روی صفحه کلیک می کنیم. تا صفحه با آن رنگ پر شود.
 3. در بالای لایه ی فعلی، یک لایه ی جدید می سازیم.
 4. کلید d را می زنیم تا رنگ های پس زمینه و پیش زمینه به حالت پیش فرض خود در آیند.
 5. Filter->render->clouds را انتخاب می کنیم. اگر از نحوه ی پراکندگی ابرها راضی نیستیم، می توانیم دوباره این فیلتر را اعمال کنیم.
 6. حال کلیدهای ctrl+l را فشار می دهیم تا پنجره ی levels که برای کنترل سطح luminance است، باز شود. در این پنجره بسته به اینکه می خواهیم ابرهای بیشتری در تصویر باشد یا کمتر، کنترل کننده ها را جابه جا می کنیم.
 7. یک لایه ی جدید در بالای لایه ی فعلی می سازیم. سپس دوباره به لایه ی قبلی برمی گردیم. سپس ctrl را می گیریم و بر روی thumbnail مربوط به آن کلیک می کنیم. سپس ctrl+c را می زنیم تا کپی شوند.
 8. حال از نوار ابزار، quick mask mode را فعال می کنیم، سپس به لایه ی بالای می رویم و ctrl+v می زنیم تا paste شوند و از حالت quick mask mode خارج می شویم.
 9. حال ctrl+backspace می زنیم تا قسمت های انتخاب شده با سفید پر شوند.
 10. حال لایه ی زیرین را hide می کنیم. سپس لایه ی بالایی را فعال می کنیم.
 11. از پایین پنل layers، بر روی آیکون fx کلیک کرده و سپس bevel and emboss را انتخاب کرده و ویژگی depth را به اندازه ی مورد نظر زیاد می کنیم و ok می کنیم.

 

مثالی از ترفند ایجاد ابر در فتوشاپ به صورت زیر است:

ایجاد ابر در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ