گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

در آموزش قبلی، با از بین بردن جوش ها و از حذف چروک های صورت آشنا شدیم. در این آموزش، از سری آموزش های روتوش صورت، می خواهیم با صاف کردن پوست صورت در فتوشاپ آشنا شویم. (اگر آموزش قبلی را مطالعه نکرده اید، قبل از شروع این آموزش، آن را مطالعه کنید.)

 

مراحل صاف کردن پوست صورت در فتوشاپ

  1. از Select->all را انتخاب می کنیم. سپس Edit->copy merge را می زنیم و در نهایت هم Edit->paste را می زنیم. تا یک فایل شامل تمام تغییراتی که تا الآن بر روی عکس ساخته ایم، ایجاد شود.
  2. حال از گزینه ی Filter->Other->High Pass را انتخاب کنیم.
  3. از پنجره ی باز شده، مقدار radius را بر روی 1 یا 2 تنظیم می کنیم. این کار، باعث تیز شدن و برجسته شدن effectهای عکس می شود. این دقیقا برعکس کاری است که می خواهیم انجام دهیم.
  4. حال در پنل Layers، مود را بر روی overlay قرار می دهیم.
  5. گزینه ی Image->Adjustment->Invert را انتخاب می کنیم. حال به جای اینکه عکس برجسته شده باشد، صاف شده است. اما این صاف شدن برای کل عکس انجام شده است در حالی که می خواهیم فقط برای صورت انجام شود.
  6. برای حذف صافی قسمت های دیگر صورت، باید به صورت زیر عمل کنیم: در پنل Layers، لایه ی مورد نظر را انتخاب می کنیم و کلید alt را می گیریم و بر روی گزینه ی add layer mask در پایین پنل کلیک می کنیم. تا یک mask با رنگ سیاه ایجاد شود.
  7. ابزار brush را انتخاب می کنیم و hardness را بر روی 0 و opacity آن را بر روی حدود 20 یا 30 تنظیم می کنیم و شروع می کنیم به کشیدن بر روی قسمت های مختلف صورت غیر از چشم ها و ابروها و دهان.
  8. در نهایت نیز بسته به اینکه چقدر مایلیم که صافی پوست صورت به چشم آید، مقدار opacity این لایه را کم و زیاد می کنیم.

 

مثالی از صاف کردن پوست صورت در فتوشاپ به صورت زیر است:

صاف کردن پوست صورت در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ