گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

تصاویر gif، تصاویر متحرکی هستند که معمولا در وب می توانیم مشاهده کنیم. با استفاده از تصاویر gif، می توانیم درون تصاویر، حرکت قرار دهیم. در ابتدا به نظر نمی رسد، که بتوانیم در فتوشاپ، تصاویر متحرک از نوع gif بسازیم و مردم معمولا خود تصاویر را در فتوشاپ می سازند و برای ساختن تصویر gif نهایی، از نرم افزاری مثل easy gif استفاده می کنند. اما به راحتی می توانیم در فتوشاپ gif طراحی کنیم. در این آموزش گرافیشا، با ساخت تصاویر GIF در فتوشاپ آشنا می شویم.

ساخت تصاویر gif در فتوشاپ ، با استفاده از پنل timeline امکان پذیر است.

مراحل ساخت تصاویر gif در فتوشاپ

  1. تصاویر مورد نظر را در فتوشاپ باز می کنیم.(ببینید: روش های باز کردن تصویر در فتوشاپ)
  2. پنل timeline را باز می کنیم. برای این منظور، از window->timeline را انتخاب می کنیم.
  3. در وسط پنل timeline، یک گزینه وجود دارد؛ که در آن می توانیم انتخاب کنیم که آیا می خواهیم ویدیو بسازیم یا تصاویر gif. دو حالت دارد:
    1. create video timeline
    2. create frame animation
  4. بر روی گزینه ی create frame animation کلیک می کنیم.
  5. حال بر روی گزینه آپشن مربوط به پنل timeline در قسمت بالا سمت راست آن کلیک می کنیم و در منوی باز شده، بر روی گزینه ی make frames from layers کلیک می کنیم. با این کار، همه ی لایه های موجود در پنل layers، در پنل timeline قرار داده می شوند و به طور کلی کار ساخت تصویر gif به پایان رسیده است.

نکته: به هر تصویر موجود در پنل layers در این لحظه، یک فریم می گوییم.

 

بعد از ساخت تصاویر GIF در فتوشاپ ، می توانیم کارهای زیر را نیز انجام دهیم:

تنظیم زمان نمایش هر فریم:

بر روی فلش کوچک پایین هر فریم کلیک می کنیم و زمان مورد نظر را بر حسب ثانیه تنظیم می کنیم.

می توانیم کلید ctrl را بگیریم و چند تا از فریم ها را انتخاب کنیم و زمان نمایش را برای همه ی آنها به صورت همزمان تغییر دهیم.

کپی کردن فریم ها:

برای کپی کردن یک یا چند فریم، ابتدا باید کلیک alt را بگیریم، سپس آن فریم ها را گرفته و در جای دیگری از پنل timeline رها کنیم.

ساخت نهایی تصویر gif و منتشر کردن آن برای وب:

در نهایت، وقتی که تصویر gif نهایی مورد نظرمان ساخته شد، از file->save for web را انتخاب می کنیم.

در پنجره باز شده، در قسمت بالا و سمت راست، فرمت تصویر را باید بر روی GIF قرار دهیم. همچنین در قسمت پایین و چپ پنجره save for web، می توانیم بر روی گزینه ی preview کلیک کنیم تا یک پیش نمایش از آن در مرورگر ببینیم. سپس می توانیم بر روی گزینه ی save کلیک کنیم و تصویر gif را ذخیره کنیم.

 

مثالی از ساخت تصاویر GIF در فتوشاپ به صورت زیر است:

نرم افزار فتوشاپ و آشنایی با ابزار، پنل ها، فیلترها، effectها و adjustmentها

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ