گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

در این آموزش از سری آموزش های فتوشاپ در وبسایت گرافیشا، قصد داریم تا از دو تصویر، یکی تصویر یک انسان و دیگری تصویر یک منظره استفاده کنیم. و کاری کنیم که شخص از این منظره بیرون به نظر برسد و یک اثر 3 بعدی در فتوشاپ ایجاد کنیم.

مراحل ساختن اثر 3 بعدی در فتوشاپ

 1. تصویر مورد نظر را در فتوشاپ باز می کنیم.(ببینید: روش های باز کردن تصویر در فتوشاپ)
 2. با استفاده از ابزار quick selection tool شخص مورد نظر را انتخاب می کنیم.
 3. گزینه ی refine edge در بالای نوار ابزار، را انتخاب می کنیم. در پنجره باز شده، گوشه های تصویر را بهتر انتخاب می کنیم. ویژگی output را بر روی new layer with layer mask قرار می دهیم و ok می کنیم.
 4. در پنل layers، لایه ی فعلی را نا مریی می کنیم. سپس لایه ی مربوط به تصویر که از ابتدا در فتوشاپ باز کردیم را انتخاب می کنیم. سپس کلید ctrl گرفته و در پایین این پنل، بر روی گزینه ی create new layer کلیک می کنیم.
 5. ابزار gradient tool را انتخاب می کنیم. سپس در نوار آپشن مربوط به این ابزار، یک gradient از سیاه به سفید را انتخاب می کنیم.
 6. حال کلید شیفت را گرفته و یک گرادینت خطی از بالا تا پایین می کشیم. (لایه ای که الآن موفق به ساخت آن شدیم، حکم پس زمینه شخص بیرون آمده از تصویر را دارد.)
 7. در پنل layers، دوباره لایه ی مربوط به تصویر که از ابتدا در فتوشاپ باز کردیم را انتخاب می کنیم. و در پایین این پنل، بر روی گزینه ی create new layer کلیک می کنیم.
 8. در لایه ی جدید، یک انتخاب با استفاده از ابزار rectangular marquee tool انجام می دهیم. این انتخاب، باید طوری باشد که نصف پایین بدن شخص و قسمت هایی از کنار شخص نیز در آن وجود داشته باشند. (تصویر نهایی در این قسمت جای می گیرد.).
 9. حال edit->stroke را انتخاب می کنیم. در پنجره باز شده، مقدار stroke را بر روی 20 پیکسل و رنگ آن را سفید و حالت آن را inside قرار می دهیم و ok می کنیم.
 10. حال ctrl+t می زنیم تا stroke اعمال شده، انتخاب شود؛ سپس با گرفتن کلید ctrl، دو گوشه ی پایین آن را به سمت بیرون می کشیم. در حالی دو گوشه ی بالای آن را به سمت داخل می کشیم.
 11. سپس در لایه ی تازه ساخته شده در پنل layers، بر روی قسمت کوچک مربوط به thumbnail، Ctrl+click می کنیم.
 12. کلید q را می فشاریم تا به حالت quick mask mode برویم.
 13. سپس ابزار paint bucket tool را انتخاب می کنیم و درون قسمت انتخاب شده، کلیک می کنیم.
 14. سپس دوباره کلید q را می فشاریم تا از این حالت خارج شویم.
 15. لایه ی تصویر اولیه ای که در فتوشاپ باز کردیم را انتخاب می کنیم. سپس بر روی آیکون layer mask در پایین پنل layers کلیک می کنیم.
 16. در نهایت، بالاترین لایه را مرئی می کنیم.

 

مثالی از اثر 3 بعدی در فتوشاپ به صورت زیر است:

ساختن اثر 3 بعدی در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ