گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

اثر hybrid در فتوشاپ ، حالتی است که یک تصویر را در فاصله ی نزدیک، متفاوت با حالتی ببینیم که در فاصله ی دور قرار دارد.

وقتی که یک اثر hybrid می سازیم، برای به دست آوردن بهترین نتیجه، باید دو تصویر را طوری انتخاب کنیم که نورپردازی آن ها یک شکل باشد و جهت چهره ی آن ها نیز یکسان باشد. تصاویر می توانند رنگی یا سیاه و سفید باشند.

یکی از این تصاویر، بهتر است که جزئیات بیشتری نسبت به تصویر دیگر، داشته باشد.

برای ساختن اثر hybrid در فتوشاپ مراحل زیر را طی می کنیم:

  1. دو تصویر را در فتوشاپ باز می کنیم. (ببینید: روش های باز کردن تصویر در فتوشاپ)
  2. جای تصویر اول را مشخص می کنیم. سپس تصویر دوم را طوری قرار می دهیم که تا حدودی بر روی تصویر اول قرار گیرد. (این کار را می توانیم با کم کردن opacity آن در پنل layers فتوشاپ و سپس با فشار دادن کلیک های ctrl+t و جابه جایی تصویر انجام دهیم. در نهایت، opacity را به حالت اول برمی گردانیم.)
  3. حال تصویر کوچکتر را انتخاب می کنیم، سپس از image->crop را انتخاب می کنیم.
  4. حال هر یک از تصویرها را به smart object تبدیل می کنیم. (این کار را می توانیم با کلیک کلیک بر روی لایه ی هر تصویر در پنل layers و انتخاب گزینه ی convert to smart object انجام دهیم.)
  5. حال تصویر با جزئیات بیشتر را انتخاب می کنیم. سپس filter->other->high pass را انتخاب می کنیم تا فیلتر high pass اعمال شود. بسته به تصویری که در حال کار کردن بر روی آن هستیم، باید مقدار radius را تنظیم کنیم. فعلا آن را بر روی 5 قرار می دهیم و ok می کنیم.

نکته: چون قبلا لایه را به smart object تبدیل کردیم، در آینده می توانیم این مقدار را دوباره تغییر دهیم. کافی است بر روی high pass در پنل layers دابل کلیک کنیم.

  1. حال تصویر دیگر را انتخاب می کنیم. سپس filter->blur->guassian blur را انتخاب می کنیم. و مقدار radius را بر روی 12 پیکسل قرار می دهیم.
  2. حال از پنل adjustment، تعدیل brightness/contrast را اعمال می کنیم. و مقدار contrast را بر روی حداکثر قرار می دهیم.

 

مثالی از اثر hybrid در فتوشاپ به صورت زیر است. برای مشخص شدن hybrid بودن آن، یکبار آن را از نزدیک نگاه کنید و بار دیگر کمی دورتر بروید و دوباره آن را نگاه کنید.

ساختن اثر hybrid در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ