گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

در این آموزش گرافیشا، با روش ساخت جرقه در فتوشاپ آشنا می شویم. هدفمان این است تا یک نقطه از تصویر مثلا یک الماس یا جواهر را طوری تغییر دهیم تا بیشتر به چشم آید. در این آموزش، از ابزارهای polygon tool و ellipse tool و blend mode ها استفاده می کنیم.

برای ساخت جرقه در فتوشاپ مراحل زیر را طی می کنیم:

  1. از نوار ابزار، ابزار polygon tool را انتخاب می کنیم.
  2. سپس از نوار آپشن مربوط به این ابزار، sides را بر روی 15 قرار می دهیم.
  3. همچنین بر روی آیکون شبیه به چرخ دنده کلیک کرده و تیک گزینه ی star را می زنیم سپس indent sides by را بر روی 90 قرار می دهیم.
  4. حال یک ستاره در صفحه می کشیم.
  5. در پنل layers فتوشاپ بر روی thumbnail مربوط به شکلی که تازه ساخته ایم، دابل کلیک کرده و رنگ آن را بر روی سفید تنظیم می کنیم. همچنین در بالای پنل لایه ها، blend mode مربوط به آن را بر روی screen قرار می دهیم.
  6. حال window->properties را می زنیم تا پنل properties فتوشاپ باز شود و feather را در حدود 3 قرار می دهیم.
  7. ابزار ellipse tool را انتخاب کرده و در وسط شکل قبلی، یک دایره می کشیم. (برای کشیدن دایره، کافی است کلید های Alt+shift را در هنگام کشیدن، پایین نگه داریم.)
  8. Blend mode آن را بر روی screen قرار می دهیم.

 

مثالی از ساخت جرقه در فتوشاپ به صورت زیر است:

ساخت جرقه در فتوشاپ

آموزش مقدماتی، پیشرفته و ترفند های فتوشاپ، در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ