گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

در این مقاله گرافیشا، قصد داریم تا شما را با انواع فیلترهای بلور فتوشاپ آشنا کنیم. فیلترهای بلور فتوشاپ ، عبارت اند از فیلتر field blur، فیلتر iris blur، فیلتر tilt-shift، فیلتر average blur، فیلتر blur، فیلتر blur more، فیلتر box blur، فیلتر gaussian blur، فیلتر lens blur، فیلتر motion blur، فیلتر radial blur، فیلتر shape blur، فیلتر smart blur و فیلتر surface blur.

همان طور که می دانید، فیلترهای بلور فتوشاپ برای بلوری کردن قسمتی از تصویر، متن یا شکل کاربرد دارند؛ در این مقاله برای هر کدام از فیلترهای بلور فتوشاپ توضیح مختصری می دهیم و لینک مربوط به صفحه ی آن فیلتر را برای شما قرار می دهیم.

فیلترهای بلور فتوشاپ شامل 14 فیلتر بلوری مختلف است و برای بلور کردن تصویر کاربرد دارند. یکی از اهداف بلور کردن، این است که قسمت هایی که می خواهیم کمتر به چشم آید، را بلوری کنیم. هدف دیگر، می تواند کاهش حجم تصویر باشد. مهم ترین فیلترهای بلور فتوشاپ ، فیلتر gaussian blur فتوشاپ و فیلتر lens blur فتوشاپ هستند که قابلیت اعمال به صورت smart filter را دارند. (ببینید: smart object ها در فتوشاپ)

 

انواع فیلترهای بلور فتوشاپ

فیلتر field blur

با استفاده از فیلتر field blur، می توانیم جاهای دلخواهی از تصویر را بلوری کنیم. این کار را با اضافه کردن نقطه هایی به تصویر انجام می دهیم. (ببینید: فیلتر field blur در فتوشاپ)

آموزش فیلتر field blur فتوشاپ

 

فیلتر iris blur

با انتخاب فیلتر iris blur از Filter->Blur-> Iris blur، در سمت راست، دو پنل باز می شود. یکی blur tool و دیگری blur effects. در پنل blur tool، 3 نوع blur نمایان می شود که می توانیم یکی از آن ها را انتخاب کنیم. این کار با کلیک کردن بر روی تیک کنار آن ها امکان پذیر است، سپس هر نوع بلور را که خواستیم بر روی عکس اعمال می کنیم. (ببینید: فیلتر iris blur در فتوشاپ)

آموزش فیلتر iris blur فتوشاپ

 

فیلتر tilt-shift blur

با اعمال این فیلتر، در وسط تصویر، یک دایره به وجود می آید، که با جابه جا کردن آن، می توانیم ناحیه ای که بلور می شود را مشخص را جابه جا کنیم. دور آن، یک کنترل دیگر وجود دارد که با کم و زیاد کردن آن، مقدار بلور افزایش یا کاهش می یابد. کلا 5 ناحیه در شکل می بینیم. دو ناحیه ی بالا و پایین که کاملا بلور شده اند. دو ناحیه ی وسط که تا حدودی بلور شده اند و یک ناحیه ی وسط، که اصلا بلور نشده است. می توانیم بر حسب نیاز، خطوط مرزی را جابه جا کنیم تا اندازه ی این ناحیه ها تغییر کند. (ببینید: فیلتر tilt-shift blur در فتوشاپ)

فیلتر tilt-shift-blur فتوشاپ

فیلتر average blur

فیلتر average blur، متوسط رنگ های تصویر را پیدا کرده و سپس تصویر یا قسمت انتخاب شده را با آن مقدار به دست آمده، پر می کند. (ببینید: فیلتر average blur در فتوشاپ)

فیلتر average فتوشاپ average-blur

 

فیلتر blur

استفاده از فیلتر blur، باعث می شود که تصویر بلوری تر و نرم تر به نظر برسد و معمولا برای روتوش کاربرد دارد. (ببینید: فیلتر blur در فتوشاپ)

آموزش فیلتر blur فتوشاپ

 

فیلتر blur more

استفاده از فیلتر blur more، باعث می شود که تصویر بلوری تر و نرم تر به نظر برسد و معمولا برای روتوش کاربرد دارد. فیلتر blur more، کاملا شبیه به فیلتر blur عمل می کند با این تفاوت که چندین برابر مقدار بلور بیشتر خواهد بود. (ببینید: فیلتر blur more در فتوشاپ)

استفاده از فیلتر blur more فتوشاپ

 

فیلتر box blur

با استفاده از فیلتر box blur، می توانیم مقدار بلور کل تصویر را کم و زیاد کنیم. (ببینید: فیلتر box blur در فتوشاپ)

مثالی از فیلتر box blur فتوشاپ

 

فیلتر Gaussian blur

یکی از قدرتمند ترین فیلترهای بلور فتوشاپ ، فیلتر gaussian blur است که در آن با تنظیم ویژگی radius، می توانیم میزان بلور تصویر را تنظیم کنیم. (ببینید: فیلتر gaussian blur در فتوشاپ)

مثالی از فیلتر gaussian blur فتوشاپ

 

فیلتر lens blur

فیلتر lens blur، برای وقتی که می خواهیم به تصویر depth of field بدهیم، کاربرد دارد. یعنی بعضی از قسمت های تصویر، دست نخورده باقی می مانند در حالی که بعضی قسمت های دیگر تصویر، بلوری می شوند. (ببینید: فیلتر lens blur در فتوشاپ)

آموزش فیلتر lens blur فتوشاپ

 

فیلتر motion blur

با استفاده از فیلتر motion blur، می توانیم بلور را در یک فاصله ی مشخص از تصویر و در یک جهت مشخص نسبت به آن اعمال کنیم. (ببینید: فیلتر motion blur در فتوشاپ)

مثالی از فیلتر motion blur فتوشاپ

 

فیلتر radial blur

با استفاده از فیلتر radial blur، می توانیم بزرگ نمایی و چرخشی که یک دوربین در هنگام گرفتن عکس دارد را شبیه سازی کنیم تا یک بلور به دست آید. (ببینید: فیلتر radial blur در فتوشاپ)

مثالی از اعمال فیلتر radial blur فتوشاپ

 

فیلتر shape blur

با استفاده از فیلتر shape blur، می توانیم شکل ها را در فتوشاپ بلوری کنیم. (ببینید: فیلتر shape blur در فتوشاپ)

مثالی از فیلتر shape blur فتوشاپ

 

فیلتر smart blur

یکی دیگر از قدرمندترین فیلترهای بلور فتوشاپ فیلتر smart blur است که بیشتری آپشن ها را در اختیار می گذارد. که اگر بخواهیم به صورت دقیق یک تصویر را بلوری کنیم و تمام جنبه های بلور اعمال شده را تحت کنترل داشته باشیم، از فیلتر smart blur استفاده می کنیم. (ببینید: فیلتر smart blur در فتوشاپ)

مثالی از فیلتر smart blur فتوشاپ

 

فیلتر surface blur

فیلتر surface blur، تصویر را بلوری می کند در حالی که به گوشه های تصویر کاری ندارد. این فیلتر، برای ساختن بعضی اثرهای هنری و از بین بردن noiseهای تصویر و دانه دانه هایی که گاها در تصویرها ظاهر می شوند، کاربرد دارد. (ببینید: فیلتر surface blur در فتوشاپ)

فیلترهای بلور فتوشاپ

 

آموزش فتوشاپ شامل آموزش Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ