گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با توجه به گستردگی وب و بیشتر شدن چشم هایی که بیشتر از همیشه نظارت می کنند، یک لوگوی خوب برای یک شرکت می تواند راحت ترین راه برای شناخته شدن آن شرکت باشد. در این آموزش، اشتباهات رایج طراحی لوگو را بررسی می کنیم. به این امید که از آن ها دوری کنیم.

 

اشتباهات رایج طراحی لوگو

  1. سفارش دادن لوگو به یک آماتور. ممکن است که سفارش لوگوی حرفه ای، کمی بیشتر خرج بردارد، اما ارزش آن را دارد. تجارت حرفه ای، باید حرفه ای نیز به نظر برسد. اگر لوگوی ما غیر حرفه ای به نظر برسد، تجارت ما و شرکت ما نیز می تواند همین گونه باشد.
  2. تکیه کردن بر روش های طراحی لوگو. روش های طراحی لوگو، هر روزه، به روز و بهتر می شوند اما تکیه کردن بر این روش ها، می تواند اشتباه بزرگی باشد.
  3. استفاده از تصاویر پیکسلی (raster) به جای تصاویر برداری (vector): تصاویر پیکسلی، تصاویری هستند که بزرگ نمایی بیشتر، کیفیت آن ها کمتر می شود. در مقابل، تصاویر برداری، تصاویری هستند که بزرگ نمایی، تاثیری بر روی کیفیت آن ها ندارد.بررسی اشتباهات رایج طراحی لوگو
  4. استفاده از تصاویر و آیکون هایی که از اینترنت و منابع دیگر به دست می آوریم در طرح لوگو. این اشتباه که یکی از اشتباهات رایج طراحی لوگو است، معمولا توسط شرکت هایی که لوگوی خود را خودشان طراحی می کنند یا آماتور هایی که به کپی رایت، آشنا نیستند، انجام می گیرد. دقت کنیم که یک لوگو باید خاص و اصیل باشد.
  5. طراحی لوگو برای خودمان به جای اینکه لوگو را برای مشتری طراحی کنیم. هرگز، شخصیت خودمان را بر طرح لوگو اعمال نکنیم و تنها با استفاده از design brief و تحقیق هایی که درباره ی مشتری و رقیبان آن انجام دادیم و در آموزش مراحل طراحی لوگو آمده است، لوگو را طراحی کنیم.
  6. طراحی لوگو با جزئیات زیاد. لوگو هایی که جزئیات زیادی دارند، وقتی که برای پرینت استفاده می شوند یا وقتی که اندازه ی آن ها را کوچک تر می کنیم، به خوبی نمایش داده نمی شوند. دقت کنیم که یک طرح پیچیده تر، جزئیات بیشتری را در چنین مواقعی باید از دست بدهد.اشتباهات رایج طراحی لوگو
  7. برای ایفکت های لوگو، به استفاده از رنگ ها بسنده کنیم. بدون رنگ، یک طراحی بسیار عالی، ممکن است که هویت خود را از دست بدهد. انتخاب رنگ مناسب برای لوگو، بهتر است که یکی از آخرین مراحل طراحی لوگو باشد. اما اینکه فقط به رنگ ها بسنده کنیم و هیچ ایفکتی برای لوگو قرار ندهیم، ممکن است که کار درستی نباشد.
  8. انتخاب نا مناسب فونت ها. انتخاب فونت مناسب در طراحی لوگو، بسیار مهم است. انتخاب فونت مناسب، مهم ترین تصمیم در طراحی لوگو است. باید بهترین تعادل را پیدا کنیم.آموزش اشتباهات رایج طراحی لوگو
  9. استفاده از تعداد زیادی فونت در طراحی. برای یک لوگو، به حداکثر 2 فونت نیاز است.10 اشتباه رایج در طراحی لوگو
  10. کپی کردن از دیگران. یکی دیگر از اشتباهات رایج طراحی لوگو و مهم ترین اشتباه در طراحی لوگو، کپی برداری از لوگوی دیگران است. کپی کردن ایده ها، نه به طراح و نه به مشتری هیچ سودی نمی رساند. همان طور که اشاره شد، هدف یک لوگو، ساختن یک هویت برای شرکت است. اگر این هویت همانند دیگری باشد، لوگو در رسیدن به این هدف، نا موفق بوده است.

منبع: با ترجمه و تلخیص از smashingmagazine

همین الآن لوگوی خود را سفارش دهید:


سفارش لوگو

آخرین آموزش های فتوشاپ