گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

در مقالات پیشین، با گرداننده ی رنگ ها، هارمونی و هماهنگی در رنگ ها و روان شناسی رنگ ها آشنا شدیم. در این مقاله، می خواهیم روش انتخاب رنگ های مناسب طراحی لوگو را بررسی کنیم.

چطور می توانیم رنگ های مناسب را برای طراحی لوگو انتخاب کنیم؟ رنگ هایی که توسط دیگر شرکت ها استفاده می شوند، چه رنگ هایی هستند؟ آیا می توان صراحتا رنگی را بهتر از رنگ دیگر دانست؟

وقتی که رنگی را می بینیم، به چه چیزی فکر می کنیم؟ رنگ ها همیشه همراه با احساس یا خاطره ای از گذشته همراه اند. بعضی از رنگ ها احساسات بیشتری را در خود جای می دهند تا رنگ های دیگر.

 

انتخاب رنگ های مناسب طراحی لوگو

مطالعه ها نشان داده است که برای طراحی لوگو، 5 رنگ بهتر از بقیه ی رنگ ها عمل می کنند و استفاده از آن ها مناسب تر است. این رنگ ها عبارت اند از:

  1. آبی: در حالت کلی، رنگ آبی هم برای مرد ها و هم برای زن ها می تواند جالب باشد.
  2. سیاه و خاکستری: این رنگ، یک حالت همکاری و همشیار بودن را تداعی می کنند.
  3. قرمز: قرمز، رنگ شور حرارت و بلند بینی است. مثال هایی از لوگوی قرمز: redbull, quicksilver,…
  4. نارنجی.
  5. سبز.

انتخاب رنگ های مناسب طراحی لوگو

اگر به اطراف نگاه کنیم، می بینیم که به راستی در بسیار از لوگو های موفق، از این رنگ ها به عنوان رنگ های اصلی استفاده شده است.

نکته: رنگ زرد، رنگی روشن و درخشان است. اما معمولا کمتر استفاده می شود.

نکته: رنگ سیاه می تواند در هر جایی استفاده شود. رنگ اصلی برای پرینت کردن است.

نکته: رنگ های قهوه ای، قهوه ای روشن مایل به زرد (beige) و خاکی (khaki)، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این رنگ ها معمولا مشکل است. اما اگر نقطه ی درست را برای استفاده ی آن ها پیدا کنیم، معمولا به درستی انجام می گیرد.

همین الآن لوگوی خود را سفارش دهید:


سفارش لوگو

آخرین آموزش های فتوشاپ