با عرض پوزش، در حال حاضر از ارائه خدمات معذوریم.

گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

تاریخچه طراحی لوگو چگونه است؟ لوگو ها از کجا آمده اند؟ این ها سوالاتی جالب و پاسخ آن ها، مفید است.

مفید است، چرا که دانستن سیر تکامل لوگو ها، کمک می کند که قواعد لوگو ها در قرن 21 ام را یاد بگیریم.

همزمان با انقلاب صنعتی در قرن های 18 و 19، که جوامع غربی را به کشور های صنعتی تبدیل کرد، عکاسی و تصویرگری، برای شرکت های تبلیغاتی که از متن و تصویر در کنار هم استفاده می کردند، به امری ضروری تبدیل شد.

همزمان با این واقعه، متن پردازی (typography) نیز دچار انقلابی در شکل فونت ها و روش نوشتن متن ها شده بود؛ از استفاده ی زیاد از typeface از نوع serif در کتاب ها گرفته تا متن های بولد و تزیین شده ای که در پوستر های تبلیغاتی استفاده می شد.

هنر ها نیز گسترده تر شدند. از فرم بیان کردن و تزیین کردن هنری و در قالب داستان طبیعت تا متمایز کردن و برند کردن محصولاتی که مردم عادی استفاده می کردند.

 

تاریخچه طراحی لوگو به تفکیک سال

قبل از سال 1800:

لوگو های اولیه، چیزی به جز یک سمبل ساده و متمایز با سمبل دیگر شرکت ها نبوده اند. سمبل یا نمادی برای شناسایی سازنده ی محصول.

سال های 1800 تا 1900:

لوگو های پیچیده در اندازه ها و در شکل های مختلف پدیدار شدند. اولین برند ها در این دوره توسط صاحبان تجارت شکل گرفتند.

سال های 1900 تا 1930:

در این دوره علامت تجاری (trademark) برای اولین بار ساخته شد.

سال های 1930 تا 1980:

در این دوره، ایده های ناب و قوی، برند شرکت را تعریف می کردند. طراحان گرافیک مثل paul rand، Milton glaser و alan fletcher، هنر طراحی لوگو را متحول کردند و قاعده ی طراحی لوگو به صورت ساده که امروزه بیشتر طراحان لوگو از آن استفاده می کنند، را پرورش دادند.

سال های 1980 تا به امروز:

امروزه ، لوگو ها به صورت ساده، انعطاف پذیر و سازگار با هر نوع رسانه طراحی می شوند. در حقیقت طوری ساخته می شوند که تا وقتی که شرکت پا برجاست، لوگو نیز پا برجا باشد.

همین الآن لوگوی خود را سفارش دهید:


سفارش لوگو

به عنوان مثال، تاریخچه طراحی لوگو برای شرکت پپسی، در شکل زیر نشان داده شده است:

تاریخچه طراحی لوگو

آخرین آموزش های فتوشاپ