با عرض پوزش، در حال حاضر از ارائه خدمات معذوریم.

گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

از نکات بسیار مهمی که در طراحی لوگو باید دقت کنیم، توجه به نقش تایپوگرافی در طراحی لوگو است که بسیار مهم است. تایپوگرافی (typography)، هنر مرتب کردن و کنار هم قرار دادن متن هاست. و هدف تایپوگرافی در طراحی لوگو ، این است که متن ما زیبا تر و جذاب تر به نظر برسد و راحت تر خوانده شود تا مخاطبان بتوانند پیام ما را بهتر درک کنند.

فرق font و typography:

font، مجموعه ای از کاراکتر های قابل نمایش و قابل پرینت است که در کنار هم style داده شده اند و به عنوان typeface شناخته می شود. امروزه کلمات font و typeface می توانند به جای همدیگر استفاده شوند اما از نظر تاریخی، ایندو با هم متفاوت اند؛ به طور خلاصه، typeface، خود طراحی است. در حالی که font، روشی است که این طراحی، نمایش داده می شود.

نکته: typeface، باید منعکس کننده ی محتوی باشد. بهتر است که در طراحی، فقط از یک typeface یا font استفاده کنیم تا هماهنگی و هارمونی در طراحی مان ایجاد کنیم و از حالت های italic, bold و دیگر styleها می توانیم برای تمایز بین قسمت های مختلف طراحی، استفاده کنیم.

اندازه:

فونت ها می توانند در اندازه ی مختلف به کار برده شوند و این تفاوت در اندازه، می تواند باعث ایجاد طراحی بهتر استفاده شود.

نکته: بهتر است که از فونت های با اندازه های متفاوت برای هدها، زیر هدها و خود متن استفاده کنیم. به عنوان مثال، فونت بزرگ تر برای هد ها، می تواند بر پیام ما تاکید کند.

وزن (weight):

وزن فونت، بیانگر چاقی یا لاغیر کاراکتر های فونت است.

ascender:

ascender، یک جعبه ی افقی است که در بالای فونت کشیده شده است.

نکته: بهتر است که متن کوچک، مقدمه، یا متنی که توضیحی درباره ی نکته ی مهم تری است را در این جعبه ی ascender قرار دهیم.

نقش تایپوگرافی در طراحی لوگو

descender:

descender، یک جعبه ی افقی است که در پایینی فونت کشیده شده است.

نکته: بهتر است که زیر هد ها یا متن هایی که کمتر مهم اند را در جعبه ی descender قرار دهیم.

نقش تایپوگرافی در طراحی لوگو

serif:

serif، typefaceای با گوشه های کوچک تر برای حروف است. از آنجا که این typeface، خوانایی بسیار بالایی دارد، می توانیم برای متن های طولانی از آن استفاده کنیم.

tracking:

tracking، یا تنظیم کردن فاصله ی بین کاراکتر های یک کلمه است.

نکته: بهتر است که کلمات کوتاه تر را کشیده تر کنیم و فاصله های خالی را با بیشتر کردن فاصله ی بین کاراکتر ها، بیشتر کنیم.

kerning:

مفهوم مشابه tracking است. kerning، فاصله ی بین دو کاراکتر است. در حالی که tracking، طوری کار می کند که فاصله ی تمام کاراکتر های یک کلمه، هم اندازه شود؛ kerning، فقط فاصله ی بین دو کاراکتر را تنظیم می کند.

 

منبع: با ترجه و تلخیص از canva.

همین الآن لوگوی خود را سفارش دهید:


سفارش لوگو

آخرین آموزش های فتوشاپ