با عرض پوزش، در حال حاضر از ارائه خدمات معذوریم.

گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

حال که با کلمات کلیدی رنگ ها و گرداننده ی رنگ ها آشنا شدیم، نوبت به بررسی نقش هارمونی رنگ ها در طراحی لوگو می رسد و اینکه که چطور به صورت عملی از گرداننده ی رنگ ها برای انتخاب رنگ های مناسب در طراحی لوگو استفاده کنیم.

هارمونی رنگ ها در طراحی لوگو

بررسی نقش هارمونی رنگ ها در طراحی لوگو ، شامل موارد زیر است:

  1. monochromatic: حالات مختلف shadeها، toneها یا tintهای یک رنگ را گوییم. به عنوان مثال، محدوده ای از رنگ های آبی که از آبی روشن به آبی تاریک با هم فرق می کنند. این نوع هارمونی، بسیار زیرکانه است و بیشتر در طراحی استفاده می شود.
  2. analogous: منظور رنگ هایی است که در گرداننده ی رنگ ها در کنار هم قرار دارند. این نوع هارمونی نیز زیرکانه است و استفاده از آن در طراحی آسان است.
  3. complementary: به معنی متضاد است. یعنی استفاده از رنگ هایی که در گرداننده ی رنگ ها، در مقابل و در تضاد با هم قرار دارند. مثلا رنگ های قرمز و سبز یا رنگ های آبی و نارنجی. دقت کنیم که رنگ های complementary، تضاد بسیار زیادی دارند (high-contrast) و شدت زیادی دارند (high-intensity)؛ پس ااستفاده از آن ها به صورت متعادل و هماهنگ، کار مشکلی است.
  4. split-complimentary: این نوع از هارمونی به این شکل است که از گرداننده ی رنگ ها، یک رنگ دلخواه را انتخاب می کنیم. سپس دو رنگ دیگر نیز که در تضاد با آن رنگ قرار دارند، یعنی در گرداننده ی رنگ ها در طرف مقابل قرار دارند را انتخاب می کنیم. این نوع طرح رنگ نیز بسیار contrast زیادی دارد، اما نسبت به حالت complementary، کمتر است.
  5. triadic: این طرح رنگ، به این شکل است که: 3 رنگ متفاوت از گرداننده ی رنگ ها که فاصله ی مساوی با هم دارند را انتخاب می کنیم.
  6. tetradic/double-complementary: این طرح رنگی، شامل دو جفت رنگ متضاد است. این طرح رنگی، بسیار چشم را به خود جلب می کند، اما حتی نسبت به حالت complementary، استفاده از آن سخت تر است؛ چرا که هر چه تعداد رنگ ها بیشتر باشند، یافتن تعادل بین آن ها نیز سخت تر خواهد بود.

دقت کنیم که اگر از حالت 6 استفاده می کنیم، حتما یکی از 4 رنگی که انتخاب می کنیم، یکی از رنگ های برتر باشد و همچنین باید saturation, value, … رنگ ها را به دقت تنظیم کنیم تا لایه (سطح) های مختلفی در طراحی ما ایجاد شود. مثل متن و پس زمینه که در لایه های مختلفی قرار دارند.

منبع: منبع: با ترجمه و تلخیص از canva

همین الآن لوگوی خود را سفارش دهید:


سفارش لوگو

 

آخرین آموزش های فتوشاپ