گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

با استفاده از تعدیل gradient map در فتوشاپ ، می توانیم بر روی تصویر یک gradient ایجاد کنیم. در این آموزش، به بررسی این adjustment می پردازیم.

تعدیل gradient map در فتوشاپ ، به این شکل کار می کند که: ورژن سیاه و سفید تصویر (grayscale) را به رنگ های gradient انتخاب شده، نگاشت می کند. مثلا اگر یک gradient داشته باشیم که از دو رنگ تشکیل شده است؛ سایه های موجود در تصویر، به یکی از رنگ های gradient و highlight های موجود در تصویر، به رنگ دیگر gradient نگاشت می شوند و midtone های موجود در تصویر، نیز به بینابین دو رنگ نگاشت خواهند شد.

تعدیل gradient map در فتوشاپ - گرافیشا

روش های اعمال تعدیل gradient map در فتوشاپ

  1. راه اول: بعد از انتخاب تصویر در پنل layers، از image->adjustment->gradient map را انتخاب می کنیم تا adjustment اعمال شود.
  2. راه دوم: در پنل layers، لایه تصویر را انتخاب می کنیم. سپس در پنل adjustments بر روی تعدیل gradient map، کلیک می کنیم تا اعمال شود.

نکته: راه دوم، بسیار راه مناسب تر و بهتری است چرا که adjustment در یک لایه ی جداگانه بالای لایه ی فعلی اعمال می شود و حتی بعد از اعمال adjustment، تنظیمات آن همواره قابل تغییر خواهند بود.

تعدیل gradient map در فتوشاپ - گرافیشا

بررسی راه دوم اعمال تعدیل gradient map در فتوشاپ

بعد از اعمال adjustment مورد نظر از پنل adjustments؛ به صورت خودکار، پنل properties باز می شود که می توانیم ویژگی های زیر را در آن تنظیم کنیم:

  1. ویژگی gradient fill: در منوی باز شونده ی اول، می توانیم gradient اعمالی را انتخاب کنیم. برای این کار، دو راه داریم: یا منو را گسترش دهیم و از بین یکی از gradientهای موجود، یکی را انتخاب کنیم. یا اینکه بر روی قسمت رنگی gradient کلیک کنیم تا پنجره ی gradient editor باز شود و از آنجا به شکل دلخواه gradient مورد نظر را ویرایش کنیم.
  2. ویژگی dither: اگر این گزینه فعال باشد، noiseهایی در تصویر به صورت تصادفی قرار می دهد که باعث می شود ظاهر gradient اعمال شده، صاف تر و یکنواخت تر شود.
  3. ویژگی reverse: جهت رنگ های gradient را عوض می کند.

نکته: وقتی gradient را اعمال می کنیم: سایه های تصویر، به رنگ موجود در سمت چپ Gradient و highlight های تصویر، به رنگ موجود در سمت راست gradient و midtoneهای تصویر به midtoneهای gradient نگاشت می شوند.

نکته: بعد از اعمال تعدیل gradient map، می توانیم در حالی که لایه مربوط به adjustment انتخاب شده است، مقدار opacity را به اندازه ی دلخواه تنظیم کنیم؛ همچنین می توانیم Blend mode آن را بر روی یکی از 4 تای آخر و به خصوص luminacity قرار دهیم تا یک اثر بهتر به دست آوریم.

مثالی از اعمال تعدیل gradient map در فتوشاپ به صورت زیر است:

مثالی از اعمال تعدیل gradient map در فتوشاپ - گرافیشا

آموزش کامل Effect  ها، Adjustment  ها، پنل ها، ابزار و فیلتر های فتوشاپ در گرافیشا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ