گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

یکی دیگر از فیلترهای قابل اعمال در فتوشاپ برای بلوری کردن تصویر، فیلتر average است. فیلتر average ، یکی از فیلترهای بدون آپشن فتوشاپ است.

اعمال فیلتر average

برای اعمال فیلتر average ، کافی است تا در پنل layers، لایه ی مورد نظر را انتخاب کنیم. سپس از filter->blur->average را انتخاب می کنیم.

نکته: اگر احساس می کنیم که به فیلتر به اندازه ی کافی اثر نکرده است، می توانیم آن را بارها و بارها اعمال کنیم.

فیلتر average blur، متوسط رنگ های تصویر را پیدا کرده و سپس تصویر یا قسمت انتخاب شده را با آن مقدار به دست آمده، پر می کند. به عنوان مثال، اگر قسمتی از علف ها را انتخاب کنیم، فیلتر average blur، قسمت انتخاب شده را به یک ناحیه ی یکنواخت از رنگ سبز تبدیل می کند.

پس اگر این فیتلر را بر روی یک تصویر که تفاوت سطح رنگ های آن زیاد است، مثلا هم رنگ سیاه و هم رنگ سفید دارد، اعمال کنیم، باعث می شود که یک تصویر یک نواخت حاصل شود.

نکته: با وجود فیلترهایی مثل guassian blur، field blur، tilt-shift blur، iris blur، کمتر پیش می آید که از ،فیلترهایی مثل average blur ، blur، blur more که هیچ آپشنی برای تنظیم مقدار بلور در اختیار نمی گذارند و نمی توان آن ها را به صورت smart filter اعمال کرد، استفاده کنیم.

مثالی از فیلتر average به صورت زیر است.

فیلتر average فتوشاپ average-blur

ملاحظه می شود که در تصویر سمت راست، بعضی قسمت ها با استفاده از فیلتر average بلوری شده اند.

مرجع کامل فیلترهای فتوشاپ در سایت گرافیشا.

One Response to فیلتر average blur فتوشاپ – average blur filter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ