گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
آموزش های فتوشاپ سایت گرافیشا
ویرایش هنری تصویر
گرافیشا: آموزش و خدمات گرافیکی
سفارش طراحی لوگو
سفارش طراحی سایت
دسته های وب سایت
آموزش طراحی لوگو
برچسب‌ها
آموزش ابزار فتوشاپ cs6 آموزش ابزارها در فتوشاپ آموزش ابزار ها در فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ آموزش ابزار های فتوشاپ آموزش ابزارهای فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cc آموزش ابزار های فتوشاپ cs6 آموزش ابزارهای فتوشاپ cs6 آموزش فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ آموزش فیلترهای فتوشاپ cs5 آموزش فیلترهای فتوشاپ cs6 آموزش نرم افزار فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزارهای فتوشاپ آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ ابزار فتوشاپ ابزار ها در فتوشاپ ابزارها در فتوشاپ ابزارهای فتوشاپ ابزار های فتوشاپ cs6 ابزارهای فتوشاپ cs6 انواع ابزارهای فتوشاپ انواع ابزار های فتوشاپ انواع فیلترهای فتوشاپ ترفندهای فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ جعبه ابزار فتوشاپ 2015 فتوشاپ مرجع ابزارهای فتوشاپ مرجع ابزار های فتوشاپ معرفی ابزار های فتوشاپ معرفی ابزارهای فتوشاپ نرم افزار فتوشاپ پنل layers پنل layers در فتوشاپ پنل layers فتوشاپ چطور با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چطور با ابزار های فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزارهای فتوشاپ کار کنیم چگونه با ابزار های فتوشاپ کار کنیم کار کردن با ابزار ها در فتوشاپ کار کردن با ابزارها در فتوشاپ کار کردن با ابزار های فتوشاپ کار کردن با ابزارهای فتوشاپ

فیلتر surface blur ، تصویر را بلوری می کند در حالی که به گوشه های تصویر کاری ندارد. این فیلتر، برای ساختن بعضی اثرهای هنری و از بین بردن noiseهای تصویر و دانه دانه هایی که گاها در تصویرها ظاهر می شوند، کاربرد دارد.

در این آموزش، مراحل اعمال فیلتر surface blur را بررسی کرده و سپس یک مثال نیز برای آن نیز آورده شده است.

مراحل اعمال فیلتر smart blur فتوشاپفیلتر surface blur فتوشاپ - surface blur filter

  1. در پنل layers فتوشاپ، بر روی لایه تصویر راست کلیک کرده و گزینه ی convert to smart object را می زنیم. در این صورت، وقتی که فیلتر را اعمال کردیم، می توانیم آن را تغییر دهیم و blending مربوط به آن نیز قابل تغییر خواهد بود. (ببینید: smart object ها در فتوشاپ)
  2. از filter->blur->surface blur را انتخاب می کنیم تا پنجره ی زیر باز شود.
  3. در وسط پنجره، یک thumbnail از تصویر می بینیم. بهترین کار، این است که بزرگ نمایی آن را بر روی 100 درصد قرار دهیم. تا ببینیم که پیکسل ها در واقعیت به چه شکل در می آیند و نه در حالتی که ما آن ها را می بینیم.
  4. ویژگی radius: هر چه بیشتر باشد، مقدار بلوری که اعمال  می شود نیز بیشتر خواهد بود.
  5. ویژگی threshold: کنترل کننده ی این است که پیکسل های مجاور چقدر باید نسبت به مرکز پیکسل، واگرا شوند، قبل از اینکه بلوری شوند. (پیکسل های با مقدار luminance کمتر از مقدار threshold، بلوری نمی شوند.)
  6. بهترین کار، این است که مقدار threshold را بر روی حدودا 100 قرار دهیم. سپس مقدار Radius را با شروع از مقدار 1، یکی افزایش دهیم، تا به مقدار بلور مورد نظر برسیم. در نهایت ویژگی threshold را دوباره تغییر دهیم تا بهترین ترکیب حاصل شود.
  7. وقتی به تصویر اندازه ی مورد نظر بلوری شد، ok می کنیم.

تبدیل لایه ی تصویر به یک لایه ی 3 قسمتی بعد از اعمال فیلتر surface blur

  1. خود لایه ی تصویرتدیل لایه به 3 قسمت بعد از اعمال smart filter
  2. یک mask بر روی آن به نام Smart Filters که اگر بخواهیم فیلترهای اعمال شده بر روی عکس را ناپدید کنیم، می توانیم بر روی آیکون چشم کنار آن کلیک کنیم.
  3. در قسمت سوم نیز نام فیلتر اعمال شده را می بینیم. با دابل کلیک بر روی آن پنجره ی مربوط به فیلتر دوباره باز می شود و می توانیم ویژگی های فیلتر اعمال شده را دوباره تغییر دهیم.

 

 

 

مثالی از فیلتر surface blur فتوشاپ به صورت زیر است:

مثالی از فیلتر surface blur فتوشاپ

مرجع کامل فیلترهای فتوشاپ در سایت گرافیشا.

One Response to فیلتر surface blur فتوشاپ – surface blur filter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش های فتوشاپ